Muzyka

Urwana melodia Roberta Cichego i Kasai

Robert Cichy i Kasai połączyli siły w spokojnej balladzie zatytułowanej "Urwana melodia".
"Urwana melodia" to ostatni singiel z wydanej w ubiegłym roku płyty Roberta Cichego "Dirty Sun". - Gdy tylko napisałem ten utwór, wiedziałem, że musi to być duet z damskim głosem - mówi artysta. - Pomyślałem o Kasai, bo znamy się od lat i bardzo się cieszę, że po wielu latach współpracy z różnymi artystami, Kasia postawiła podobnie jak ja, na solową drogę. Kiedy napisała tekst i zaśpiewaliśmy to razem, było to dokładnie to, co chciałem osiągnąć w tej piosence. Gitarowy, lekki utwór został doprawiony przez Kasai trudnym i smutnym tekstem, dzięki czemu powstała przejmująca piosenka.

Do "Urwanej melodii" powstał teledysk zrealizowany w zimowej scenerii. - Chcieliśmy by klimat tego video był prosty i chłodny, tak jak ten utwór - dodaje Cichy. - Zima doskonale oddaje relacje jakie zawarte są w tym kawałku. Autorem klipu jest Oskar Sawicki.

Robert Cichy jest obecny na polskiej scenie muzycznej od dawna jako gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. W swoim dorobku ma złote i platynowe płyty za współpracę z czołowymi artystami sceny polskiej, a także udział w wielu zagranicznych koncertach oraz na największych festiwalach w kraju. W 2018 roku wydał swój pierwszy solowy album "SMACK", który od razu został doceniony przez kapitułę polskiej Nagrody Muzycznej i otrzymał Fryderyka. Najnowszy krążek "Dirty Sun" zyskał bardzo dobre recenzje wśród dziennikarzy muzycznych, którzy podkreślają, że atutem Cichego jest podążanie własną muzyczną drogą i umiejętne łączenie gatunków. Do swojej opowieści Cichy zaprosił również gości, którzy są ważnym ogniwem płyty - pojawiają się na niej: Kasai, Mrozu, Rahim, Sosnowski.


źródło: megafon.pl
przysłano: 3 marca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca