Muzyka

Muniek i przyjaciele na żywo i akustycznie

Po dwóch latach od złotej płyty "Syn Miasta", Muniek Staszczyk z kolegami z zespołu Muniek i Przyjaciele powraca z koncertowym wydawnictwem płytowym w wersji akustycznej.
Album zatytułowany "Na żywo i akustycznie 2018 - 2019" zapowiada utwór "Bóg". Na płycie towarzyszą Muńkowi Cezariusz Kosman oraz Janek "Jahlove" Pęczak.

- Jest to dla mnie bardzo ważna płyta - mówi Muniek. - Przez wiele lat unikałem nagrywania płyt akustycznych z różnych przyczyn. Po latach, kiedy już T.Love został zawieszony, doszedłem do wniosku, że warto by sobie pograć w czysto folkowej formule: Wokal, 2 gitary, harmonijki. W latach 2018 - 2019 przy okazji trasy koncertowej Muniek i Przyjaciele objechaliśmy Polskę kilkakrotnie a nasz przyjaciel i realizator dźwięku, Antek Sojka, zarejestrował wiele tych koncertów na trasie. Na płytę składa się materiał który właśnie wtedy został nagrany. Nie ma tu żadnego przypadku, nie ma tu żadnego kolorowania. Wszystko w 100% jest na żywo, "jest jeden do jeden" - live. Jestem zadowolony z tej płyty, z jej ascetycznego charakteru i wyglądu, bo nie jest ona "przegadana" ani muzycznie ani graficznie. Jeżeli jakiś kawałek jest dobry na samej gitarze, ma dobrą melodię i tekst ma jakiś przekaz, to nie są już potrzebne żadne ozdobniki. Mam nadzieję, że spotkamy się w tym roku gdzieś na żywo i akustycznie, a tymczasem spróbujemy za pośrednictwem płyty przenieść trochę atmosfery naszych koncertów do Waszych domów.

Muniek i przyjaciele wyruszyli we wspólną podróż jesienią roku 2018. Początkowo, projekt ten miał być wyłącznie koncertową odskocznią od głośnego, rockowego grania. Muniek chciał pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w kameralnych salach, "bliżej ludzi". Sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia zaowocował powstaniem albumu dokumentującego ponad 80 koncertów, podczas których zespół objechał kilka razy całą Polskę występując zarówno w małych klubowych salach, w teatrach, na scenach krajowych letnich festiwali oraz na Stadionie Narodowym.

Fani Muńka znajdą na płycie utwory pochodzące z różnych projektów artystycznych, zarówno z repertuaru zespołów T.Love i Szwagierkolaska, jak i działań solowych wokalisty, w tym największe przeboje jak "King", "I Love You", "Bóg" czy "Apaszem Stasiek był". Za miks odpowiadają Janek Pęczak i Antek Sojka, za mastering Jacek Gawłowski. Autorką zdjęcia wykorzystanego na okładkę singla jest Helena Majewska, odpowiada ona jednocześnie za całą oprawę zdjęciową albumu.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 marca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca