Muzyka

Opeth w Polsce: Koncerty ponownie przeniesione

Trasa Opeth w towarzystwie The Vintage Caravan odbędzie się jesienią 2022 roku.
Opeth zaprezentuje się w naszym kraju dopiero pod koniec września przyszłego roku. Szwedzka grupa i ich goście - The Vintage Caravan - wystąpią kolejno: 16 września w warszawskiej Progresji oraz 17 września w klubie A2 we Wrocławiu.

Wszystkie zakupione bilety na koncerty będą ważne w ich nowych terminach. W związku ze zmianą, możliwe jest dokonywanie zwrotów i wymian wejściówek w miejscu ich zakupu.

Na decyzję o zachowaniu, wymianie lub zwrocie biletów organizatorzy czekają do 1 września 2021 roku (180 dni od ostatniej daty przełożenia koncertu).

W 1990 roku Mikael Akerfeldt dołączył do działającego od niedawna w Sztokholmie zespołu Opeth, w którym wtedy główną postacią był jeszcze David Isberg. Jednak dość szybko, bo w ciągu niespełna dwóch lat, o komponowaniu i kierunku rozwoju zespołu zaczął decydować Mikael. Główną postacią Opeth jest do tej pory. W realizacji muzycznej wizji wspierają Szweda basista Martín Méndez, kapitalny perkusista Martin Axenrot, znakomity gitarzysta Fredrik Akesson oraz klawiszowiec Joakim Svalberg. Ta konfiguracja skutecznie funkcjonuje od 2011 roku.

Muzyka Opeth przez ponad 30 lat ewoluowała parokrotnie. Jednak na każdym z etapów Akerfeldt wraz z towarzyszącymi mu muzykami potrafił tworzyć dzieła wybitne. Wśród nich znajdziemy, chociażby "My Arms, Your Hearse" i "Blackwater Park", subtelny dyptyk "Deliverance" / "Damnation" (2002, 2003), bardziej psychodeliczny "Heritage", czy wydany w 2019 roku album "In Cauda Venenum", który zameldował się w pierwszej 10 listy Billboardu. Opeth to wspaniałe umiejętności i znakomite koncerty. Wiele z nich szwedzka formacja zagrała w Polsce, gdzie od dawna ma wielu oddanych fanów.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 marca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca