Muzyka

Tulia zapowiada nadejście wiosny

Najpierw popłynęła "Rzeka", po niej rozpętała się "Burza", a teraz wspaniałe żeńskie trio Tulia prezentuje trzecią piosenkę, która zwiastuje jego drugą płytę, oraz teledysk do niej.
Tym razem Tulia, Patrycja i Dominika pięknie wyśpiewują historię, która wiąże się z wiosną. Trzeci utwór zespołu Tulia zapowiadający nowy album nosi tytuł "Marcowy".

Tulia Biczak, Patrycja Nowicka i Dominika Siepka przedstawiają w piosence magiczny, leczniczy wpływ wiosny w życiu dwojga kochających się osób, w których w klipie wcielają się ubrani w ludowe stroje tancerze. Ci niezwykle subtelnie i jednocześnie bardzo sugestywnie opowiadają swoim tańcem o życiu bohaterów "Marcowego".

Oboje bohaterowie urodzili się w marcu. W marcu się poznali, zakochali się w sobie, a następnie się pobrali. Również w marcu przyszły na świat ich dzieci i w tym miesiącu bohaterowie piosenki kupili nowy dom. Nic dziwnego, że po takich doświadczeniach z nadejściem wiosny budził się w nich większy optymizm.

- Na pewno na wiosnę przyjdzie nadzieja i będą radosne niebo i ziemia, pokryje się szarość soczystym kolorem, a łąki i pola pokryją się wzorem - śpiewa Tulia w refrenie.

Imienny debiut zespołu, który ukazał się w 2018 roku, pokrył się w Polsce platyną. Nie był to jedyny sukces tria. Później zespół zdobył Fryderyka za fonograficzny debiut roku oraz reprezentował Polskę w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wystąpił też na Pol'and'Rock Festival.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 19 marca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca