Muzyka

Moby zapowiada album "Reprise"

Moby udostępnił pierwszy utwór z wydawnictwa, "Porcelain", z udziałem Jima Jamesa.
"Reprise" to reinterpretacja utworów z trwającej trzy dekady kariery muzycznej Moby'ego z udziałem gości specjalnych: Krisa Kristoffersona, Gregory´ego Portera + Amythst Kiah, Skylar Grey czy Marka Lanegana.

Album, "Reprise" ukaże się 28 maja nakładem Deutsche Grammophon. Na "Reprise" Moby powraca do najważniejszych momentów swojej 30-letniej kariery i przedstawia je na nowo. Wraz z Budapest Art Orchestra, Moby opracował niektóre ze swoich najbardziej rozpoznawalnych klasyków i przebojów w świeżych aranżacjach na orkiestrę i instrumenty akustyczne. Do Moby´ego dołącza również znakomity line-up artystów z całego muzycznego spektrum, w tym Alice Skye, Amythyst Kiah, Apollo Jane, Darlingside, Gregory Porter, Jim James, Kris Kristofferson, Luna Li, Mark Lanegan, Mindy Jones, Nataly Dawn, Skylar Grey i Vikingur Ólafsson.

Moby udostępnił pierwszy utwór z albumu, "Porcelain", z udziałem Jima Jamesa (My Morning Jacket).

"Reprise" zawiera najważniejsze utwory Moby´ego, wśród nich przełomowy taneczny "Go", "Extreme Ways" (znany z serii thrillerów akcji opartych na postaci Jasona Bourne´a), "Natural Blues" czy "Why Does My Heart Feel So Bad?". Niektóre z nowych wersji są oszczędniejsze i wolniejsze, podczas gdy inne wykorzystują cały potencjał, jaki może zaoferować orkiestra. Po trzech dekadach swojej kariery, "Reprise" jest w mniejszym stopniu płytą w rodzaju greatest hits, a bardziej okazją do refleksji nad sposobem, w jaki sztuka może z czasem dostosować się do różnych okoliczności i kontekstów.

- Przepraszam, jeśli to, co powiem, jest oczywiste, ale dla mnie głównym celem muzyki jest przekazywanie emocji. Dzielenie się jakimś aspektem ludzkiego istnienia z kimś, kto tej muzyki słucha - stwierdza Moby.

Dlaczego zdecydował się włączyć do nagrania orkiestrę? - Brakuje mi prostoty i wrażliwości, jaką można uzyskać w muzyce akustycznej lub klasycznej.

Podwaliny pod "Reprise" zostały położone, kiedy Moby został zaproszony do wzięcia udziału w pierwszej w historii swojej kariery współpracy z muzykami klasycznymi - koncertu z jego muzyką na żywo w Walt Disney Concert Hall z jego przyjacielem Gustavo Dudamelem i Los Angeles Philharmonic w październiku 2018 roku.

Rok 2021 zapowiada się jako nowy, ekscytujący rozdział dla Moby´ego w związku z wydaniem zarówno albumu "Reprise", jak i filmu dokumentalnego "MOBY DOC". Film w reżyserii Roba Bralvera będzie dystrybuowany przez Greenwich Entertainment i pojawi się w amerykańskich kinach oraz na platformach cyfrowych 28 maja. "MOBY DOC" to surrealistyczny dokument biograficzny z narracją Moby´ego, który rozmyśla o swoim burzliwym życiu osobistym i kultowej muzyce, spoglądając wstecz na to, co doprowadziło go od undergroundowego zespołu punkowego do zdobywającego szczyty list przebojów artysty solowego, a także od człowieka zmagającego się z uzależnieniami do wegańskiego aktywisty.

Film pokazuje rozmowy z Davidem Lynchem i Davidem Bowie, wraz z niezwykłym materiałem koncertowym, wykorzystując unikalną mieszankę rekonstrukcji zdarzeń, wywiadów i materiałów archiwalnych. Widzowie będą świadkami wnikliwego, bezstronnego spojrzenia na tego artystę, którego traumatyczne dzieciństwo ukształtowało w znaczący sposób.

Moby jest światowej sławy muzykiem, wokalistą, autorem tekstów, producentem, DJ-em, fotografem i aktywistą. Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, multiplatynowy artysta przekraczał granice w swojej bogatej twórczości, w tym na swoim przełomowym albumie, "Play". Osiągając sprzedaż ponad 20 milionów albumów na całym świecie, Moby ma na koncie osiem hitów w Top 10 w notowaniu Billboard Dance Club Songs Chart. Jest zdeklarowanym weganinem i orędownikiem praw zwierząt oraz pomocy humanitarnej, jest również autorem czterech książek, w tym zbioru swoich fotografii.

"Reprise", nowy album Moby´ego, zostanie wydany przez Deutsche Grammophon 28 maja. "MOBY DOC" pojawi się na platformach cyfrowych i w kinach w Stanach Zjednoczonych tego samego dnia.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 marca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca