Muzyka

Ania Dąbrowska śpiewa dla Julii Kijowskiej

Ania Dąbrowska zaśpiewała piosenkę "Rysa" z serialu z Julią Kijowska i Maciejem Zakościelnym.
Piosenka "Rysa" promuje serial i także płytę z muzyką do cyklu stacji AXN. Soundtrack z muzyką autorstwa Wojtka Urbańskiego do serialu "Rysa" premierę będzie miał 9 kwietnia. Płyta ukaże się jako CD w limitowanym nakładzie kolekcjonerskim jak i w wersji digital w serwisach streamingowych.

Swoją premierę ma także teledysk do piosenki Urbański - "Rysa" feat. Ania Dąbrowska, wiodącego utworu serialu, do którego słowa napisała i zaśpiewała Ania Dąbrowska.

- Muzyka do serialu "Rysa" to połączenie świata elektroniki, współczesności z tradycyjnym instrumentarium i ludowymi akcentami - mówi Wojtek Urbański. - Po jednej stronie mamy syntezatory, głębokie basy i szerokie przestrzenie, charakterystyczne dla muzyki elektronicznej i bliskie mojemu stylowi muzycznemu. W kontrze do tych elementów użyłem jednak tradycyjnych instrumentów, takich jak lira korbowa, piszczałki, flety oraz instrumenty smyczkowe. Chciałem aby dwoistość tej muzyki oddawała zmagania i podwójne życie głównej bohaterki serialu. Żyje ona w pewnym zawieszeniu, między światem dziennym, który zna i pamięta, ale również nocnym, który dzieje się poza jej świadomością. Poprzez muzykę starałem się oddać charakter obu tych światów, w jednym z nich dotykając bardzo mrocznych i ciężkich emocji. Do nagrania tych utworów zaprosiłem eksperta muzyki tradycyjnej Sebastiana Wielądka (liry korbowe, piszczałki, flety) oraz wybitnych skrzypków Stanisława Słowińskiego i Agnieszkę Świgut.

Beata Śliwińska jest autorką oprawy graficznej płyty. Zaprojektowała również autorski, dedykowany kolaż, który znajduje się wyłącznie w książeczce dołączonej do płyty CD i stanowi unikatowy dodatek do tej produkcji. Limitowana kolekcja płyt CD zostanie również podpisana przez Wojtka Urbańskiego. Płytę z soundtrackiem do serialu "Rysa" można zamówić już w sklepie U Know Me Records.

"Rysa", pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Największą zagadką okazują się bolesne doświadczenia głównej bohaterki. Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpiąca na zaniki pamięci Brzozowska zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki z demonami przeszłości. Na ekranie zobaczymy między innymi: Julię Kijowską, Macieja Zakościelnego, Dawida Ogrodnika, Kingę Preis, Janusza Chabiora, Zuzannę Zielińską i Zbigniewa Zamachowskiego. Premiera telewizyjna serialu "Rysa" już 13 kwietnia o godz. 22:00 w AXN. Kolejne odcinki emitowane będą w każdy wtorek o 22:00.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 marca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca