Muzyka

Lanberry tutaj "Tylko tańczy"

"Tylko tańczę" to kolejny singiel z ostatniego albumu Lanberry "Co gryzie Panią L?".
Do piosenki powstał teledysk w ulubionym i charakterystycznym dla artystki stylu retro z równie słodko-gorzkim przekazem. Lanberry jest współautorką pomysłu i scenariusza. Utwór niesie ze sobą pozytywne przesłanie, jednak wybrzmiewa w nim także nuta czegoś ostatecznego.

- Ja tylko tutaj tańczę, nie zostanę tu na zawsze - to z jednej strony lekkie, zabawne stwierdzenie, a z drugiej świadomość przemijania i tego, że wszystko kiedyś się kończy - mówi Lanberry. - Robię to, co chcę, czyli to, co dla mnie jest ważne, ponieważ mam świadomość, że mam tylko ten moment, że wszystko jest chwilowe.

Teledysk do utworu wyreżyserował Adam Romanowski, z którym Lanberry pracowała już przy wcześniejszych produkcjach, tym razem jest także współautorką scenariusza.

- W klipie do "Tylko tańczę" pokazałam jeden z wielu kontekstów, w którym widać, jak niebezpieczne jest życie wbrew własnym pragnieniom i potrzebom. Widzimy dwójkę ludzi, których relacja zdecydowanie nie należy do partnerskich - opowiada Lanberry. - To życie według krzywdzących stereotypów i sztucznie przypisanych ról. Zadowalanie innych kosztem siebie nie może się dobrze skończyć. Dziewczyna, próbując wpisać się w scenariusz, który został z góry napisany przez kogoś innego, staje się kimś, kim nigdy nie chciała być. To rodzi frustrację, żal, krzywdę i wzajemną wrogość.

- W mojej historii bohaterka ostatecznie wybiera siebie i wolność. I to też chcę podkreślić, że w każdym momencie możemy zawrócić, możemy wybrać siebie niezależnie od tego, jak daleko zabrnęliśmy w niezdrowym układzie. Ważne, by zaufać sobie i nie poddawać się lękowi - podkreśla artystka. - Dotyczy to zresztą nie tylko relacji osobistych, ale również zawodowych czy społecznych. Dlatego ważne jest to, aby odcinać się od sytuacji i osób, które ograniczają naszą wolność i rozwój, bo tylko wtedy będziemy mogli wzrastać w zgodzie ze sobą.

Nowy singiel Lanberry "Tylko tańczę" to afirmacja tego, jak ważne są nasze życiowe wybory i życie w zgodzie z własną prawdą.

Lanberry jest nominowana do czterech Fryderyków - artystka ma szanse na nagrody w kategoriach album roku pop ("Co gryzie panią L?"), utwór roku ("Plan awaryjny"), kompozytor roku, autor roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 31 marca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca