Muzyka

The Weeknd też promuje NFT

The Weeknd to kolejny artysta, który zdecydował się wydawać muzykę w formacie NFT.
NFT czyli Non-Fungible Token, tłumaczy się jako "niezbywalny" lub "niezamienialny" token. Jest to nowa technologia polegająca na tym, że konkretnemu dziełu sztuki przypisany jest rejestr elektroniczny, którego nie da się podrobić. Nabywcy mają więc pewność, że kupują oryginalny produkt. Technologia ta zdobywa coraz większą popularność i do grona jej zwolenników właśnie dołączył The Weeknd.

Artysta ogłosił, że jego pierwsza sprzedaż NFT odbędzie się w sobotę (3 kwietnia) o godzinie 14:00. Kolekcja, która ma być dostępna wyłącznie na rynku NFT Nifty Gateway, zawiera nową muzykę i grafiki w limitowanych edycjach, które The Weeknd opracował we współpracy z firmą Strange Loop Studios.

Sprzedaż rozpocznie się od trzech różnych grafik, z których każda zawiera fragment nowej piosenki The Weeknd. Dostępna będzie nieograniczona liczba tych dzieł, choć przez ograniczony czas.

Następnie odbędzie się 24-godzinna aukcja ekskluzywnego dzieła sztuki, zawierającego nową piosenkę w całości. Zwycięzca tej aukcji będzie jedynym właścicielem piosenki, ponieważ The Weeknd nie zamierza wydawać utworu w przyszłości.

The Weeknd zagra koncert 7 listopada 2022 w krakowskiej Tauron Arenie.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 kwietnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca