Muzyka

Zawrót głowy Alice Merton

Alice Merton opublikowała teledysk do kompozycji "Vertigo".
"Vertigo" opisuje długą drogę prowadzącą od niepewności do osiągnięcia pełnej odwagi życiowej. Podkreśla także niepokój, który mimo wszystko wciąż powraca. Artystka zadaje sobie pytanie: "Dlaczego nie mogę po prostu odpuścić?". Te sprzeczne myśli i emocje są nam wszystkim bardzo dobrze znane. Paradoksalnie, czasem mogą pomóc. To właśnie one zainspirowały Alice do skomponowania "Vertigo", który jest potężnym indie-popowym hymnem, w którym dominują przesterowane gitary oraz krystaliczny głos artystki.

Alice Merton pochodzi z Frankfurtu nad Menem, urodziła się w 1993 roku. Studiowała kompozycję na Popakademie w Mannheim. Swojego menedżera poznała na przystanku autobusowym, tak zaczęła się jej muzyczna historia. Osobliwe, gitarowe brzmienie, spójność kompozycyjna, przemyślane melodie, melancholijny lecz niezwykle dobitny wokal artystki, tworzą ogromny potencjał koncertowy. Mając za sobą ponad 300 występów na całym świecie, stała się najbardziej obiecującą artystką rockową, wciąż bijąc nowe rekordy na listach przebojów.

Debiutancki singel "No Roots" osiągnął globalny sukces i był streamowany ponad 245 milionów razy. Utwór osiągnął status platyny w Niemczech, Francji, Austrii i Szwajcarii oraz w Polsce. Singel osiągnął również numer 1 na American Billboard Alternative charts, tym samym zdobywając ogromną popularność w Stanach Zjednoczonych. Artystka ma na swoim koncie debiutancki album "Mint", na którym znalazły się takie hity jak "Lash Out", "Why So Serious", wspomniany "No Roots" oraz "Learn To Live". Na koncie ma również EP-kę "Mint + 4".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 kwietnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca