Muzyka

Ambientowa płyta Tomasza Mreńcy. Singiel z udziałem Daniela Spaleniaka

Do sprzedaży właśnie trafiła wypełniona ambientową muzyką płyta Tomasza Mreńcy zatytułowana "Echo". W nowym singlu promującym wydawnictwo gościnnie pojawia się Daniel Spaleniak.
"Echo" to trzeci autorski album kompozytora, producenta i skrzypka - Tomasza Mreńcy. Wydawnictwo zawiera 11 autorskich kompozycji, które zdecydowanie wychodzą poza muzykę ambientową, choć przede wszystkim na niej bazują.

Pierwszą zapowiedzią płyty był wydany w styczniu utwór "On the other side" z gościnnym udziałem Hani Rani. Na krążku udziela się również Daniela Spaleniaka. To właśnie ten drugi muzyk pojawił się w utworze "The sea", do którego powstał wideoklip przygotowany przez Weronikę Izdebską / ovors.

- Z Danielem przyjaźnię się od kilku lat, razem koncertowaliśmy, spędzaliśmy sporo czasu rozmawiając o muzyce - wyjaśnia Mreńca. - Prezentowałem mu szkicowe wersje albumu, opowiadałem o utworach, o tym na jakich emocjach bazują i czym są dla mnie. Poprosiłem o udział gościnny. W bardzo naturalny sposób stał się częścią mojego albumu, dzięki czemu powstał bardzo osobisty utwór.

Album został zarejestrowany w 2019 roku w Karlinie - małym, rodzinnym mieście artysty, położonym niedaleko Kołobrzegu. Tomasz skończył go z kolei we Wrocławiu podczas pandemicznej domowej izolacji w 2020 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 kwietnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca