Muzyka

Moby i Gregory Porter w nowej wersji "Natural Blues"

Moby podzielił się z fanami kolejnym, trzecim już singlem z nadchodzącego albumu "Reprise", który wydany zostanie 28 maja nakładem Deutsche Grammophon. Tym razem artysta, z pomocą m.in. Gregory'ego Portera, odświeżył utwór "Natural Blues".
"Natural Blues" pierwotnie pojawiło się na słynnym albumie "Play" wydanym przez Moby'ego w 1999 roku. Wierna swemu wcześniejszemu wcieleniu, ale niezwykle współczesna, nowa wersja emanuje odświeżoną energią. Przejmujące wokale Gregory´ego Portera i Amythyst Kiah, wspomagane przez Budapest Art Orchestra, dają w efekcie niezwykle poruszającą kombinację. Teledysk do utworu zawiera materiał filmowy z nadchodzącego filmu dokumentalnego Moby'ego "Moby Doc", zrealizowanego we współpracy z reżyserem Robem Bralverem. Wideo do utworu inspirowane podróżami kosmicznymi, przedstawia Moby'ego w otoczeniu gór i w pustynnym krajobrazie, a obrazy śpiewających Portera i Kiah są przeplatane w całym klipie.

- Mam w repertuarze piosenki, które przepełnia smutek i takie, które są radosne, ale częściej wydaje mi się, że moja muzyka istnieje w słodko-gorzkim zawieszeniu pomiędzy - powiedział Moby. - Wykonanie Gregory'ego Portera i Amythyst Kiah wnosi do tej piosenki nowe oblicze tęsknoty, która mieści w sobie zarówno jasne, jak i ciemne tony. Ich refleksyjna interpretacja wydobywa z utworu głębokie niuanse, które w tak wyjątkowy sposób mogliby przekazać tylko oni.

- Kiedy po raz pierwszy usłyszałem "Natural Blues" Moby'ego, od razu poczułem z tą piosenką jakąś szczególną bliskość - dodał Porter. - Brzmiała bardzo nowocześnie, a zarazem sprawiała wrażenie jakby miała z tysiąc lat. Różne wpływy, które przeniknęły do tej muzyki, zostały w nowej wersji ponownie wyeksponowane - uwydatniając duszę i ducha innych czasów. To ogromna przyjemność móc użyczyć swojego głosu do tej klasycznej piosenki, na nowo wyobrażonej i odmienionej.

Wydane wcześniej utwory z albumu "Reprise" to "Porcelain" zagrany z Jimem Jamesem (My Morning Jacket) oraz "The Lonely Night" z gościnnym udziałem legendarnych artystów Krisa Kristoffersona i Marka Lanegana.

Na "Reprise" Moby i Budapest Art Orchestra zrewitalizowali niektóre z najbardziej rozpoznawalnych rave´owych klasyków i przebojów Moby´ego wraz z nowymi aranżacjami na orkiestrę i instrumenty akustyczne. Obok Portera i Kiah, na Reprise do Moby´ego dołącza znakomity line-up artystów z całego muzycznego spektrum, w tym Alice Skye, Apollo Jane, Darlingside, Deitrick Haddon, Jim James, Kris Kristofferson, Luna Li, Mark Lanegan, Mindy Jones, Nataly Dawn, Novo Amor, Skylar Grey oraz Víkingur Ólafsson. Podwaliny pod "Reprise" zostały położone, kiedy zaproszono Moby´ego do wzięcia udziału w pierwszej w historii jego kariery współpracy z muzykami klasycznymi - koncertu z jego muzyką na żywo w Walt Disney Concert Hall wraz ze swoim przyjacielem, Gustavo Dudamelem, i Los Angeles Philharmonic w październiku 2018 roku.

Tracklista "Reprise":
1. Everloving
2. Natural Blues (featuring Gregory Porter & Amythyst Kiah)
3. Go
4. Porcelain (featuring Jim James)
5. Extreme Ways
6. Heroes (featuring Mindy Jones)
7. God Moving Over The Face Of The Waters (featuring Víkingur Ólafsson)
8. Why Does My Heart Feel So Bad? (featuring Apollo Jane & Deitrick Haddon)
9. The Lonely Night (featuring Kris Kristofferson & Mark Lanegan)
10. We Are All Made Of Stars
11. Lift Me Up
12. The Great Escape (featuring Nataly Dawn, Alice Skye & Luna Li)
13. Almost Home (featuring Novo Amor, Mindy Jones & Darlingside)
14. The Last Day (featuring Skylar Grey & Darlingside)

Moby jest światowej sławy muzykiem, wokalistą, autorem tekstów, producentem, DJ-em, fotografem i aktywistą. Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, multiplatynowy artysta przekraczał granice w swojej bogatej twórczości, w tym na swoim przełomowym albumie, "Play". Osiągając sprzedaż ponad 20 milionów albumów na całym świecie, Moby ma na koncie osiem hitów w Top 10 w notowaniu Billboard Dance Club Songs Chart. Jest zdeklarowanym weganinem i orędownikiem praw zwierząt oraz pomocy humanitarnej, jest również autorem czterech książek, w tym zbioru swoich fotografii.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 kwietnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca