Muzyka

Solomun i Jamie Foxx w nieoczekiwanym duecie

Solomun i Jamie Foxx połączyli siły w utworze "Ocean". Za remiks nagrania odpowiada legendarny Moodyman.
"Ocean" to wspólny utwór Solomuna i Jamiego Foxxa. Głęboki i spokojny beat buduje fundament tej znakomitej piosenki, a głos Jamiego doskonale go dopełnia.

Solomun i Foxx poznali się w Los Angeles. Taneczny producent wysłał amerykańskiemu artyście instrumentalną wersję kompozycji, nad którą pracował od jakiegoś czasu. Jamie nagrał znakomite wokale, a po ostatnim szlifie w studio piosenka zyskała ostateczny kształt. Później twórcy spotkali się w Los Angeles ponownie, by nakręcić video do utworu "Ocean". W teledysku Foxx spacerując po pustych ulicach napotyka jedynie morskie stworzenia, a historia niesie proste przesłanie: tak jak woda, esencja życia, jest niezbędna dla ciała, tak muzyka potrzebna jest duszy. Film nakręcił Jakob Grunert, wieloletni przyjaciel Solomuna.

Choć spotkanie Solomuna z Jamie Foxxem może wydawać się nieoczekiwane, potwierdza ono ideę, która łączy wszystkie teledyski, promujące album "Nobody Is Not Loved": gdy całkowicie poddajemy się muzyce, pozwala ona przekraczać granice, odkrywać życie na nowo i łączyć ludzi. Solomun o tych wyczekiwanych, wytęsknionych, chwilach mówi: "Momentum".

W ostatnim animowanym filmie studia Pixar "Co w duszy gra" ("Soul") pojawia się "Strefa": miejsce, do którego udają się ci, którzy chcą się całkowicie oddać swojej pasji i muzyce. Brzmi znajomo? Przypomnijmy, że głosu głównemu bohaterowi w oryginalnej wersji "Soul" użycza Jamie Foxx.

Nie tylko Jamie właściwe zrozumiał intencje Solomuna. Utwór "Ocean" został też zremiksowany przez legendarnego Moodymana, który tak dobrze bawił się przy tym projekcie, że zaprosił do współpracy Amp Fiddlera i razem stworzyli eklektyczną reinterpretację piosenki, która trwa prawie 8 minut.

Premiera albumu Solomuna "Nobody Is Not Loved" już 28 maja.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 maja 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca