Muzyka

Wyprawa Rodzinna do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego

TROPEM SENSORYSIA | WYPRAWY RODZINNE | CHOJNOWSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Zapraszamy na podróż po leśnych ostępach Lasu Chojnowskiego! Podczas wyprawy poznamy magiczne stworzenia ze słowiańskich legend, mitów, baśni i podań, w które będziemy się wcielać. Jako zwinne wiły poćwiczymy równowagę na zwalonych pniach, wdrapiemy się na niejedną sosnę i przeskoczymy rzekę. Stając się wodnymi rusałkami zaczaimy się w gęstych szuwarach na kolorowe ważki i płoche żaby. Odwiedzimy dom bobra, a jeśli szczęście dopisze - zobaczymy zimorodka. Wcielając się w Leszego będziemy tropili zwinne sarny, nauczymy się naśladować dźwięki puchacza i poznamy sztukę kamuflażu leśnego. A gdy nas dopadnie zmęczenie – zjemy obiad w pobliżu płytkiej rzeki, która z pewnością zachęci niektórych do kąpieli. Do zobaczenia!

???? Tropem Sensorysia to Spacery Sensoryczne i Wyprawy Rodzinne organizowane przez Sensorysie. Wyprawa Rodzinna to wspaniała okazja na rozwój wszystkich zmysłów i jednocześnie spędzenie czasu w gronie rodzinnym na łonie natury. Podczas eskapady poszukamy tropów najróżniejszych mieszkańców, zaobserwujemy różnorodność flory i fauny. Nie zabraknie nasłuchiwania dźwięków ptaków mieszkających wysoko na drzewach, zapachu runa leśnego oraz podglądania zwierząt – tych dużych i tych bardzo malutkich. Zmysł równowagi również się przyda przemierzając bagna lub bystre strumyki! A dla odważnych spacer boso po leśnych ścieżkach.

CZAS TRWANIA:
ok 5 godzin

???? PRZEWODNIK:
Marta Senk - edukatorka miejska i leśna. Zwolenniczka bosych spacerów i entuzjastka nocowania pod gwiazdami. Doświadczenie w pracy z dziećmi nabywała współtworząc szkoły w obozach dla uchodźców na Bliskim Wschodzie, podczas konnych młodzieżowych wypraw po Podlasiu oraz w pracy w Zamku Królewskim w Warszawie. Swoje warsztaty z zakresu ekologii, animalistyki i kulturoznawstwa przeprowadza w duchu empatii i współpracy.

???? COVID INFO:
Podczas wyprawy wszyscy uczestnicy są zobligowani do przestrzegania aktualnych zasad bezpieczeństwa czyli zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki przebywając poza terenem lasu oraz zachowanie co najmniej 1,5-metrowej odległości pomiędzy innymi uczestnikami spaceru. Do dyspozycji będziemy mieć płyn do dezynfekcji rąk.

Wyprawa Rodzinna do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego

kup bilety CHOJNÓW
Parking leśny "Zimne Doły" 2021-05-23
23 maja 2021
CHOJNÓW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 8 maja 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca