Muzyka

Ingested oraz Kill The Lights wystąpią przed Bleed From Within

Zespoły zaprezentują się wspólnie 9 listopada w warszawskim klubie Hydrozagadka.
Bleed From Within powrócą do Polski już jesienią, by promować swój najnowszy album "Fracture".

U boku zespołu zagra Ingested, którego dyskografię zamyka aktualnie styczniowa EP-ka "Stinking Cesspool of Liquified Human Remnants", a koncert rozpocznie grupa Kill The Lights, promująca swoje debiutanckie wydawnictwo - "The Sinner".

Bleed From Within w towarzystwie Ingested oraz Kill The Lights wystąpi 9 listopada 2021 roku w warszawskim klubie Hydrozagadka. Bilety na koncert są dostępne tutaj.

Davie Provan (gitara basowa), Craig "Goonzi" Gowans (gitara), Scott Kennedy (wokal), Steven Jones (gitara) i Ali Richardson (perkusja) to od 2017 roku skład szkockiej formacji Bleed From Within. Jej żywot zaczął się jednak znacznie wcześniej, bo w 2005 roku, co z obecnego wcielania pamiętają Scott, Ali i Craig.

Bleed From Within muzycznie wyszedł od deathcore'u, by z czasem zbliżyć się do grania bardziej metalcorowego, melodyjnego określanego również jako groove metal. Wielką inspiracją byli początkowo sławniejsi koledzy z Lamb Of God, czy As I Lay Dying, z którymi Szkoci mieli zaszczyt dzielić później niejednokrotnie scenę. W biografii zespołu szczególne znaczenie ma rok 2013. Zarówno dlatego, że ukazała się wtedy znakomita płyta "Uprising" z gościnnym udziałem Liama Cormiera z kanadyjskiego Cancer Bats, jak i z powodu otrzymania nagrody Golden Gods Award w kategorii "Best New Band".

Manchester to nie tylko dwa wielkie kluby piłkarskie, legendy muzyki alternatywnej i klubowej. W 2006 roku kilku maniaków metalcore'a i death metalu postanowiło założyć zespół, w którym połączyliby swoje muzyczne fascynacje. Tak narodził się zespół Ingested.

W kapeli najbardziej znanymi postaciami są perkusista Lyn Jeffs oraz gitarzysta Sean Hynes, którzy zdobywali w szlify także w deathcore'owej załodze Annotations of an Autopsy. Właśnie deathcore dominuje w muzyce Ingested. Grupa miała okazję nie raz objechać Europę z koncertami, choćby u boku Carnifex, Cryptopsy, czy Crowbar. W 2020 roku wydała pełnowymiarowe dzieło "Where Only Gods May Tread", a parę miesięcy po nim EP-kę, która ujrzała światło dzienne już w roku 2021 pod tytułem "Stinking Cesspool of Liquefied Human Remnants", zdradzającym fascynację estetyką gore i dokonaniami wczesnego Carcass.

Perkusista Michael "Moose" Thomas, który kiedyś bębnił w światowej sławy walijskiej załodze Bullet From A Valentine, po jej opuszczeniu znalazł artystyczną przystań w zespole Kill The Lights. Czasu nie marnuje, ale też i nie ma ku temu okazji, ponieważ otaczają go klasowi muzycy o konkretnym dorobku.

Wokal w Kill The Lights należy do znanego kiedyś z Throw The Fight Jamesa Clarka. Pokaźne osiągnięcia i staż w amerykańskim Still Remains to dorobek gitarzysty Jordana Whelana. Drugi gitarzysta, Travis Montgomery, grał w Threat Signal. Jedynie basista Chris Clancy ma mniej imponujące dokonania. Panowie porozumieli się wstępnie odnośnie wspólnego grania w 2017 roku, a dwa lata później już zaczęli pisać debiutancki materiał. O tym, co grają, mówią "modern metal". Pierwsza jego duża porcja pojawiła się w 2020 roku pod tytułem "The Sinner". Brzmienie płycie nadał legendarny Colin Richardson (m.in. Machine Head).

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 maja 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca