Muzyka

Koncert Kings of Leon ponownie przełożony

Z powodu pandemii koronawirusa, koncert Kings of Leon zaplanowany najpierw na 24 czerwca 2020 roku na Stadionie Wrocław, a potem na 23 czerwca 2021 roku został przeniesiony na 21 czerwca 2022 roku.
Kings of Leon to amerykański zespół rockowy, założony przez trzech braci i ich kuzyna Followill w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się od imion ojca i dziadka braci - obaj mieli na imię Leon. Grają w składzie: Caleb (gitara i wokal), Nathan (perkusja), Jared (gitara basowa) i Matthew (gitara).

Czwórka młodych mężczyzn Followill pochodząca z Tennessee zadebiutowała w 2003 roku EP-ką "Holy Holy Roller Novocaine", a w ślad za nim na rynku ukazał się debiutancki album "Youth & Young Manhood". Dzięki popularnemu singlowi "Molly's Chambers" wydawnictwo zostało zauważone w Wielkiej Brytanii. Jednak to ich drugi krążek "Aha Shake Heartbreak" z 2004 roku sprawił, że grupa stała się europejską gwiazdą, a trzy piosenki podbiły listy przebojów w Wielkiej Brytanii. Album ukazał się w lutym 2005 roku, po czym Kings of Leon wyruszyli na tournée po kraju wraz z U2. Po koncertach zaczęli pracę nad trzecim krążkiem studyjnym "Because of the Times". Ale dopiero czwarta płyta - "Only By The Night" z 2008 roku sprawiła, że zespół osiągnął w Europie, a zwłaszcza na Wyspach Brytyjskich, ogromną popularność. Stacje radiowe wciąż grały "Use Somebody" i "Sex on Fire", które do dzisiaj są wizytówką zespołu. Kolejna płyta "Come Around Sundown" wydana została w październiku 2010 roku, a nagranie "Radioactive" pochodzące z tego albumu okazało się kolejnym światowym hitem, osiągając pierwsze miejsce list przebojów w piętnastu krajach, w tym USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Krążek został nominowany do nagrody Grammy w kategorii najlepszy album rockowy roku. Po przerwie zespół powrócił do studia nagrań w 2013 roku, wypuszczając szóstą płytę "Mechanical Bull". Siódmy album zespołu "WALLS" wydany został w październiku 2016 roku. "When You See Yourself" to ostanie dzieło Amerykanów. które ukazało się w marcu 2021 roku.

Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 maja 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca