Muzyka

Wolska wychodzi z cienia

Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim singlu ("Telefon") dwudziestoletnia wokalistka i multiinstrumentalistka przedstawia kolejną odsłonę swojej twórczości - singiel "Kaput!".
Drugim singlem Wolska potwierdza, że komponowanie i pisanie tekstów to jej natura. "Kaput!", stylistycznie zbliżony do klimatu muzycznej alternatywny, jest nośnikiem bardzo osobistego tekstu. Młoda artystka po raz kolejny dowodzi, że pomimo swojego wieku jest osobą dojrzałą artystycznie, z bardzo trafną obserwacją relacji międzyludzkich.

- "Kaput!" to piosenka o przemianie, a raczej początku przemiany - mówi Wolska. - Tekst jest jednym z najbardziej osobistych, intymnych, jakie napisałam w życiu. Powstał, kiedy miałam lat 19 i patrząc na niego z dzisiejszej perspektywy, dopiero potrafię powiedzieć, o czym tak naprawdę opowiada.

W pewnym sensie jest to historia młodej dziewczyny, która walczy ze swoimi słabościami i jest gotowa zmierzyć się z nimi, i wyjść z cienia - dpodaje artystka. - Wcześniej nie chciano jej słuchać, przez co zamknęła się w sobie. Zmęczona ciągłym porównywaniem się do innych, ciągłymi myślami, że czegoś jej nie wypada, czegoś nie powinna, postanawia coś zmienić i zacząć żyć swoim życiem. Ta piosenka to początek tej zmiany. Często powtarzam, że inspiracjami do moich tekstów są ludzie, ale ten tekst jest również, wyjątkowo o mnie.

Piosenkę zilustrowała młoda, nie mniej utalentowana artystka Marysia Jagłowska, której zaanimowane grafiki możemy obejrzeć we wciągającym wideo.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 maja 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca