Muzyka

Kings of Convenience z nowym utworem

Duet Kings of Convenience udostępnił drugi singiel z nadchodzącego krążka "Peace or Love", który ukaże się 18 czerwca. Do sieci trafiło nagranie "Fever".
"Fever" to kameralny utwór nasycony bossa novą, a charakterystyczne gitarowe melodie pięknie łączą się ze smyczkami i eleganckim pianinem. Tekst utworu to niezbity dowód na to, że Kings of Convenience to świetni tekściarze. Metafora gorączki posłużyła im do zgłębiania tematu miłości, zarówno jej wzlotów, jak i upadków.

- "Fever" to najszybciej napisany utwór na tę płytę, stworzyliśmy go z czystego i prostego wyrzutu inspiracji - tłumaczy Erlend Oye. - Jednak nagrywanie i aranżacje zajęły nam jak zwykle dużo czasu, a kulminacją procesu był Eirik dodający fascynujące outro na pianinie w trakcie ostatnich dni w studiu w lutym 2020 roku.

Album "Peace or Love" to brzmienie dwóch wieloletnich przyjaciół, którzy eksplorują najnowszą fazę wspólnego życia i próbują uchwycić tę magię w muzyce. Nagrania do płyty trwały pięć lat i odbyły się w pięciu różnych miastach. Całość brzmi świeżo jak wiosenny poranek: 11 utworów o życiu i miłości, z pociągającym pięknem, czystością i emocjonalnością - czyli dokładnie tym, czego możemy spodziewać się po Kings of Convenience.

Oto tracklista:
1. Rumours
2. Rocky Trail
3. Comb My Hair
4. Angel
5. Love Is A Lonely Thing
6. Fever
7. Killers
8. Ask for Help
9. Catholic Country
10. Song About It
11. Washing Machine

Kings of Convenience zagrają w warszawskim Palladium 10 czerwca 2022 roku.

Eirik Glambeck BoE i Erlend Oye poznali się w szkole w Bergen w Norwegii i najpierw występowali w rockowym zespole Skog, by w 1999 roku założyć duet. Jako Kings of Convenience muzycy wyznaczyli nowe szlaki w nurcie intymnej, akustycznej muzyki. Grupa wydała trzy świetnie przyjęte albumy, koncertowała na całym świecie i zaskarbiła sympatię milionów słuchaczy. Ostatnia płyta to "Declaration of Dependence" z października 2009 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 maja 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca