Muzyka

Marek Majewski zaprasza

Zapraszamy na wieczór muzyczno-satyryczny z cyklu “Marek Majewski zaprasza…”

Jan Jakub Należyty
Aktor estrady, piosenkarz, satyryk, wykonawca piosenek autorskich i francuskich. Autor sztuk teatralnych.
Fascynuje go piosenka francuska, której pozostał wierny do dziś. Występował w kabarecie Jana Pietrzaka, pojawiał się też w wielu radiowych i telewizyjnych programach literacko-muzycznych, m.in.: II Program TVP – „Ja jestem jak ten chwast” – piosenki Georges’ a Brassensa; „Flirty z figlami”; Kabaret „Pod Egidą”; „Jef” – recital piosenek Jacques’a Brela zarejestrowany w Teatrze „Komedia” w 1995, emitowany w TVP Kultura; „Spotkanie z balladą – TVP Kraków”. Jako wykonawca piosenek i wierszy satyrycznych współpracował z III Programem Polskiego Radia i z Magazynem Satyrycznym ZSYP Marcina Wolskiego. Współpracował z następującymi teatrami:
Teatr Stara Prochownia (za dyrekcji Wojciecha Siemiona);
Teatr „Rampa” – spektakl muzyczny „Dolores, ech…Dolores” z Katarzyną Żak;
Kieleckie Centrum Kultury, Mała Scena – spektakl muzyczny „Zakochany Paryż”;
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku – spektakl muzyczny „Gigi l’ Amoroso”;
Teatr Dramatyczny w im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku – „Miłość…i więcej nic…” – spektakl piosenek francuskich;
Agencja Promocyjno – Koncertowa „Syndykat Artystyczny”: „Andropauza męska rzecz – zdecydowana odpowiedź na Klimakterium”.
Pisywał wiersze satyryczne do tygodnika „Przekrój” i felietony do „Dziennika Zachodniego”, „Głosu Wielkopolskiego” i do gazety „Metropol”. Jest współautorem książki dla dzieci (napisana z Janem Kazimierzem Siwkiem) pt. Kotek Napłotek” i autorem książek z zakresu edukacji teatralnej dla przedszkolaków, gimnazjalistów i licealistów: „Tylko w przedszkolu”, „Pinokio, a jak myślisz?”, „Europa bez granic” (wyd. Fraszka Edukacyjna). Dziś Jan Jakub Należyty skupia się na recitalach i twórczości teatralnej. Jest autorem następujących sztuk: Trzy razy łóżko (granej w całej Polsce pod szyldem Teatru Komedia Kraków, który założył z żoną Małgorzatą Żukrowską-Należyty) oraz we wrocławskim Teatrze Komedii, Ta cisza to ja – wyk. Jacek Kawalec, Mój dzikus (z Emilianem Kamińskim), Piękne panie i panowie (z Andrzejem Leśniewskim) granych w Teatrze Kamienica, Andropauza- męska rzecz, czyli Zdecydowana odpowiedź na Klimakterium, Dieta cud – komedia odchudzająca, Andropauza 2 czyli Męska rzecz być z kobietą – granych w teatrze Palladium w Warszawie i w całej Polsce. Pisze teksty do piosenek dla wielu wykonawców, m.in. dla Beaty Rybotyckiej, Zbigniewa Wodeckiego czy Jacka Wójcickiego.

Julitta Kożuszek-Borsuk
W teatrze zadebiutowała jako adeptka w spektaklu Żołnierz królowej Madagaskaru w reżyserii Jerzego Gruzy, 7 kwietnia 1991 w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W latach 1994–2002 była aktorką warszawskiego Teatru Rampa na Targówku. Współpracuje jednak z różnymi teatrami – muzycznymi (Operetka Warszawska, Teatr Muzyczny „Roma”, Komedia w Warszawie, Opera i Operetka w Szczecinie) i innymi (Teatr na Woli, Teatr Staromiejski, Teatr Kamienica w Warszawie, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku), w tym nadal z Teatrem Rampa. Grywa zarówno w spektaklach dla dzieci, jak i dla dorosłych, bierze udział także w przedstawieniach impresaryjnych.
Przez wiele lat występowała w cyklicznym programie Dziennik Telewizyjny Jacka Fedorowicza, w którym wcielała się m.in. w postać redaktorki Mazurskiego Radia Regionalnego.

Marek Majewski
Scenarzysta i reżyser licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych, autor m.in. własnego programu telewizyjnego Kabaretowa Lista Przebojów.
W latach 70. i 80. XX w. wraz z Ewą Gaworską współtworzył zespół z kręgu piosenki studenckiej „Zegar z kukułką” (reaktywowany w roku 2012 w ramach festiwalu OPPA).
Między 1989 a 2005 r. wraz z Marcinem Wolskim współtworzyli wszystkie telewizyjne i radiowe polityczne szopki noworoczne.
W 2005 na Gdańskim VI Festiwalu Dobrego Humoru wspólnie z Wolskim otrzymali nagrodę za najdowcipniejszy program rozrywkowy – polityczna szopka noworoczna pod tytułem Teraz wyspa (Program 1 Telewizji Polskiej).
Współpracuje z Bielańskim Ośrodkiem Kultury od 2016 roku tworząc cykl koncertów piosenki satyrycznej i autorskiej.

Marek Majewski zaprasza

kup bilety WARSZAWA
Bielański Ośrodek Kultury 2021-06-16
16 czerwca 2021
WARSZAWA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 4 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca