Muzyka

Miesiąc Dumy Reni Jusis i thekayetana

Reni Jusis i thekayetan wydali wspólny singiel "Pole widzenia".
Kayax od początku swojego istnienia wspiera takie idee jak równość, wolność oraz tolerancja. W 2007 roku wytwórnia wydała album "Music 4 Boys & Gays", a rok temu jego kontynuację, dwupłytową składankę "Music 4 Queers & Queens". W tym roku Miesiąc Dumy Kayax rozpoczyna wydaniem singla dwojga wyjątkowych artystów - Reni Jusis, która jest ikoną środowiska LGBTQIA+ w Polsce, a także queerpopowego producenta i wokalisty thekayetana.

"Pole widzenia" to ukłon w stronę wszystkich osób nieheteronormatywnych, dla których czerwiec jest miesiącem celebrowania różnorodności oraz walki z dyskryminacją. Pomysłodawcą utworu jest artysta thekayetan, który od kilku lat związany jest z powstałym z inicjatywy Kayaxu projektem My Name Is New. Jego singiel "Skóra" pojawił się na stworzonej wraz z Paradą Równości i wydajnej w 2020 roku składance "Music 4 Queers & Queens". Do wspólnego wykonania najnowszej piosenki młody artysta zaprosił swoją wielką artystyczną inspirację, czyli Reni Jusis, która kończy obecnie pracę nad swoim nowym albumem "Je Suis Reni", którego premiera zaplanowana jest na 14 lipca. Za tekst utworu odpowiedzialny jest Arek Kłusowski, który wsparł thekayetana także w finalnych pracach nad melodią.

- Muzyczne uhonorowanie Parady Równości i Pride Month staje się moją coroczną tradycją. W zeszłym roku poprzez składankę "Music 4 Queers & Queens", w tym roku oddałam się w ręce młodego, debiutującego producenta i wokalisty, czego efektem jest zupełnie nowa kompozycja. thekayetan to niezwykły Człowiek, jestem pod wrażeniem jego multidyscyplinarnej twórczości - mówi Reni Jusis.

- "Pole widzenia" to utwór pełny. Zachęca on do trwania przy własnych wartościach, mimo wielu nieprzychylnych czynników. Rozbrzmiewa w nim głos Reni Jusis, mojej muzycznej idolki, z którą od zawsze chciałem stworzyć coś pięknego. "Pole widzenia" powstał przypadkiem, do szuflady, a skończył jako jeden z najważniejszych utworów w moim życiu - opowiada thekayetan.

"Pole widzenia" to taneczny utwór, mający szansę stale gościć na imprezach w całej Polsce. Do piosenki powstał bardzo klimatyczny teledysk, w którym Reni oraz thekayetan snują się po klubie pełnym ludzi. Pomimo tłumu czują smutek, wynikający z tęsknoty za ukochaną osobą. Oprócz duetu w klipie wyreżyserowanym przez Maję Wacnik można także zobaczyć m.in. showmana Bilguuna Ariunbaatara, a także znanego z programu "Googlebox" Mariusza Kozaka oraz jego partnera Sebastiana Szaratę.

Singiel jest już dostępny w najpopularniejszych serwisach streamingowych. Znajdzie się on również na fizycznym wydaniu albumu thekayetana "dla nas dom", który trafi do sprzedaży już 14 czerwca. thekayetana i Reni Jusis będzie można zobaczyć i posłuchać 19 czerwca podczas afterparty po Paradzie Równości w warszawskim klubie Lunapark.

To również nie koniec muzycznych niespodzianek od Kayaxu z okazji Miesiąca Dumy. Jeszcze w tym tygodniu, 10 czerwca ukaże się wspólny singiel Kayah i Nicka Sincklera "Kochaj różnym być".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca