Muzyka

Dobre samopoczucie Cheta Fakera

"Feel Good" to kolejny singel Cheta Fakera, który zapowiada jego nowy album "Hotel Surrender". Premiera płyty zaplanowana jest na 16 lipca.
"Feel Good" ukazuje się wraz z klipem, za który odpowiada sam artysta choć pod nazwiskiem Nick Murphy.

- Nowy album to dla mnie ogromna zmiana perspektywy - wspomina artysta. - O muzyce myślałem w inny sposób. Czułem się jakbym uczestniczył w krucjacie lub w twórczej odysei. Teraz muzykę postrzegam jak terapię. Czasem trzeba znaleźć się w kompletnej ciemności, aby dotrzeć światło. Zdałem sobie sprawę, że to właśnie sedno twórczości Cheta Fakera. Czułem, że świat cierpi, więc pomyślałem, że zrobię coś małego, aby dać ludziom trochę radości.

Do tej pory artysta opublikował 3 single promujące krąże - "Low", "Get High" oraz "Whatever Tomorrow".

Chet Faker znany także jako Nick Murphy to kompozytor, autor tekstów i instrumentalista, pięciokrotny zdobywca prestiżowej nagrody ARIA. Artysta zapowiadając swój powrót jeszcze pod koniec roku 2020, otworzył zupełnie nowy rozdział w swojej karierze. Nick Murphy w projekcie Chet Faker pojawił się po raz pierwszy w 2012 roku wydając EP-kę,. "Thinking in Textures", tym samym zwyciężając na AIR Awards w kategoriach Breakthrough Artist of the Year i Best Independent Single/EP. W 2014 roku wydał swój debiutancki krążek - "Built on Glass", który od razu został doceniony przez krytyków i znalazł się na liście Australian ARIA Charts oraz zdobył pięć nagród: Best Male Artist, Best Independent Release, Best Cover Artist, Engineer of the Year i Producer of the Year.

Od roku 2016 Nick Murphy, w ramach innego muzycznego projektu, zaczął pojawiać się na scenie pod swoim prawdziwym nazwiskiem. Wydał 3 krążki: w 2017 roku EP-kę "Missing Link", w 2019 album studyjny "Run Fast Sleep Naked" oraz kolekcję muzyki instrumentalnej "Music For Silence" w 2020 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca