Muzyka

Miuosh już nie rapuje

Miuosh zapowiedział nową płytę, na której nie będzie rapował. Dzieło powstało z pomocą Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".
Miuosh nieustannie zaskakuje i zdawać by się mogło, że suspens to coś, co go nakręca. Nadchodzi album rapera bez rapowania, ale nadal z jego duszą (teksty) i sercem (muzyka). "Pieśni współczesne" to projekt, w którym zaangażowanych zostało ponad 140 osób w tym niezwykły i uznany w Europie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", Bela Komoszyńska, Ralph Kamiński, Natalia Grosiak, Miuosh, Jakub Józef Orliński, Igor Herbut, Tomasz Organek, Julia Pietrucha, Król czy duet Kwiat Jabłoni.

Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które jednak śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych "Śląskowi", a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji. W aktualny sposób poruszają ponadczasową tematykę, śmiało czerpiąc z tradycji pieśni ludowych Ziemi Śląskiej i Beskidu Śląskiego, nawiązując do ludowych wierzeń, wartości i historii. Wydawnictwo zapowiada nagranie "Doliny" (feat. Jakub Józef Orliński, Marcin Wyrostek).

Dla liczącego niemal 80 lat Zespołu "Śląsk", który miał okazję koncertować w 44 krajach na 5 kontynentach, to pierwszy taki projekt. Dla Miuosha, który swoimi symfonicznymi projektami-koncertami z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia potrafił zapełnić największy stadion w Polsce, to również nowa przestrzeń.

2021 to rok w którym przypada dwudziesta rocznica działalności muzycznej Miuosha. Z tej okazji muzyk ogłosił trasę koncertową.

Oto harmonogram trasy:
26 czerwca - Szczecin
10 lipca - Warszawa
11 lipca - Poznań
16 lipca - Katowice
17 lipca - Kraków
7 sierpnia - Lublin
8 sierpnia - Gdańsk
13 sierpnia - Olsztyn


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca