Muzyka

Andrea Bocelli na ceremonii otwarcia Euro 2021

Światowej sławy włoski tenor Andrea Bocelli zaśpiewa podczas ceremonii otwarcia UEFA Euro 2020 na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, w piątek 11 czerwca.
Artysta, od dzieciństwa fan piłki nożnej, będzie jedyną gwiazdą muzyki występującą w ramach spektakularnego wydarzenia, inaugurującego mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Występując wraz z 24 reprezentacjami narodowymi, Andrea Bocelli wkroczy na boisko w Rzymie, aby rozpocząć tę uroczystość wykonaniem arii "Nessun Dorma" z opery "Turandot" Giacomo Pucciniego. Ważnym elementem tego wydarzenia będzie specjalny przelot zespołu Frecce Tricolori. Zobaczymy także prezentację kolorowych efektów pirotechnicznych z dachu stadionu.

Andrea Bocelli brał już wcześniej udział w ważnych międzynarodowych imprezach sportowych, śpiewając między innymi na uroczystościach związanych z igrzyskami olimpijskimi oraz finałem Premier League w Wielkiej Brytanii.

Artysta na swoim koncie Złoty Glob, siedem klasycznych BRITs i siedem nagród World Music Awards, a także gwiazdę w Hollywood Walk of Fame.

Andrea Bocelli jest jedną z najbardziej znanych osobistości muzycznych we współczesnej historii. Śpiewał dla papieży, prezydentów i członków rodziny królewskiej, występował we wszystkich największych salach koncertowych i operach na całym świecie. W 2006 roku został mianowany Wielkim Oficerem Orderu Zasługi Republiki Włoskiej. Jego zeszłoroczny występ "Music for Hope" w mediolańskiej katedrze Duomo, stał się jednym z największych muzycznych występów na żywo w historii.

Andrea Bocelli w przyszłym roku wystąpi w Polsce. Koncert odbędzie się 19 sierpnia 2022 roku na PGE Narodowym.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca