Muzyka

Ethno Jazz Festival : KUMBIA MAĆ

KUMBIA MAĆ - Noc Świętojańska w latynoskich rytmach w Starym Klasztorze!

Ethno Jazz Festival zaprasza na tradycyjny już koncert Nocy Świętojańskiej.

W tym roku wrocławskie święto muzyki folkowej spędzać będziemy w gorących latynoskich klimatach w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru 23 czerwca, witając najkrótszą noc w roku, przed najlepszą wrocławską publicznością wystąpi znakomita grupa KUMBIA MAĆ. Poczujecie się jak na egzotycznych wakacjach – dobra zabawa gwarantowana!

KUMBIA to bardzo popularna w kręgach latynoamerykańskich muzyka, która powstała w Kolumbii z połączenia rytmów rdzennej Ameryki, niewolniczej Afryki i kolonialnej Hiszpanii. Ten typ muzyki staje się coraz szerzej znany w Europie.

Zespół KUMBIA MAĆ istnieje od 2015 roku. Zespół tworzy grupa przyjaciół, którzy wspólnie grają cumbię – muzykę powstałą w rejonie karaibskiego wybrzeża Kolumbii z muzycznego i kulturowego połączenia rdzennych mieszkańców, przywiezionych z Afryki niewolników oraz Hiszpanów podczas epoki kolonialnej.

Kumbia Mać pierwszy koncert zagrała w Księgarni Hiszpańskiej Elite we Wrocławiu. Od tamtej pory wystąpili również w wielu innych wrocławskich klubach m. in. w Casa de la Musica, Mleczarni, Kalaczakrze, Starym Klasztorze, Zaklętych Rewirach czy Firleju. Dużą popularnością cieszyły się także koncerty w warszawskim klubie Dzik oraz łódzkim Niebostanie, gdzie wystąpili gościnnie podczas 7. urodzin Warsaw Balkan Madness.

W 2016 i 2017 roku we współpracy z Kinem Nowe Horyzonty zespół brał udział w promocji Tygodnia Kina Hiszpańskiego. W 2018 roku Kumbia Mać zagrała w ramach 6-tej edycji festiwalu Beer Geek Madness. W 2016 i 2017 pojawili się na festiwalu Internation Boat of Culture w Łodzi, a w 2019 m. in. na festiwalach: Podwodny Wrocław, CzarnOff czy Folklorum. Swoją przygodę zaczynali jako grupa 5 osób, jednakże zespół stale się rozwija szukając inspiracji w różnych zakątkach świata. Obecnie Kumbia Mać to 8 fantastycznych osób z 4 różnych krajów: z Polski, Hiszpanii, Francji, a ostatnio również z Kuby.

Ethno Jazz Festival : KUMBIA MAĆ

kup bilety WROCŁAW
Sala Gotycka w Starym Klasztorze 2021-06-23
23 czerwca 2021
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 11 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca