Muzyka

Mery Spolsky została pisarką

"Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj", czyli niepokorny debiut literacki Mery Spolsky - trafił właśnie do sprzedaży.
Autorka kreuje swoje alter ego - Marysię, która "pod czarną grzywką chowa czarne myśli". Pisze o samoakceptacji, śmierci, fałdkach na brzuchu i miłości. Książka ukazuje się nakładem wydawnictwa Kayax i Wielka Litera.

Mery Spolsky od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Performerka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która jak mało kto potrafi bawić się słowami, artystka o wyrazistym wizerunku i osobowości. Ma na koncie dwa albumy "Miło Było Pana Poznać" i "Dekalog Spolsky" - obie z nominacjami do nagrody Fryderyk.

Mery zwykle pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje... głównie do myślenia. Tym razem jednak forma piosenek okazała się dla niej za ciasna i jedna z najoryginalniejszych artystek i tekściarek postanowiła sięgnąć po formę książki. "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj" to niepokorny debiut literacki Mery Spolsky, który na długo zapadnie czytelnikom w pamięć. Ta książka to nieposkromiona zabawa słowami i dzikie fikołki z wyobraźnią.

- Chciałabym tą książką zainspirować do robienia rzeczy po swojemu i odczuwania szalonej radości z życia wbrew temu, co mówi tytuł - mówi Mery Spolsky. - Te teksty mają rozbawić, przedstawić pokraczny punkt widzenia na pewne rzeczy i zmotywować do docenienia tego, co się ma. Pozwalam trochę zajrzeć w głąb mojej głowy, ale robię to po to, aby potem usłyszeć lub przeczytać: "Ej, Mery, ja też tak mam!". Mam nadzieję, że tak będzie. Przeczytajcie "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj" i dajcie znać co myślicie.




Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca