Muzyka

KOWALSKI i jego "D_opamin_A"

Zespół KOWALSKI, który na początku XXI wieku zrobił niemały szum w mediach muzycznych, a takie utwory jak "Marian", "Piosenka o Jędrku Lepieju" czy "Irlandia zielona", są do dziś chętnieo dświeżane, powraca z nowym materiałem.
KOWALSKI w utworze "D_opamin_A" zwraca w nim uwagę na problem Depresji oraz walki z tą bardzo ciężką chorobą. Już pisownia słowa dopamina w tytule przykuwa uwagę... Dlatego pytamy o genezę i znaczenie tekstu jego autora, jednocześnie wokalistę i lidera KOWALSKIEGO, Grzegorza Szlapę.

- "D_opamin_A" jest piosenką, która może być i pewnie będzie różnie interpretowana. Każdy ma w życiu lepsze i gorsze chwile, swoje porażki i zwycięstwa. Życie składa się z momentów, w których balansujemy jak na rozpiętej linie pomiędzy radością, a smutkiem, spełnieniem, a zagubieniem, pomiędzy euforią a depresją. Potrzebujemy nieustannie DOPAMINY, która daje nam poczucie szczęścia. Pragniemy jej, pożądamy. Jest cudownie, jeśli dostajemy ją w różnej postaci od życia lub bliskich nam osób będących jego częścią.

- W wideoklipie chcieliśmy zwrócić uwagę na sytuację odwrotną, na poważny problem społeczny jakim jest DEPRESJA, będąca swoistym przeciwieństwem DOPAMINY - mówi Grzegorz Szlapa. - Niestety coraz częściej wśród znajomych, przyjaciół, najbliższych zderzamy się z DEPRESJĄ. U innych jej nie dostrzegamy na czas lub ją bagatelizujemy. Natomiast sami nią dotknięci nie potrafimy sobie z nią poradzić, jesteśmy bezsilni. Depresja to CHOROBA, którą można pokonać - farmakologią, psychoterapią i wsparciem. Ten teledysk ma pomóc to uświadomić i dać nadzieję osobom chorującym oraz ich najbliższym. Wskazujemy również miejsca, gdzie można uzyskać więcej niezbędnych informacji potrzebnych w walce z tą niebezpieczną chorobą naszych czasów.

Autorką muzyki do piosenki jest Magda Wójcik, wokalistka zespołu GOYA, znana ze współpracy z wieloma topowymi artystami (m.in. Sanah). Magda wraz z Grzegorzem Jędrachem, odpowiada za produkcję i ostateczny kształty "D_opamin_Y".

Zespół KOWALSKI zapowiada trzeci album, który jest już gotowy, oprócz tego zdradzają, że szykują coś na 20-lecie ich pierwszej płyty pt. "Marian".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca