Muzyka

Nowy klip i trasa koncertowa Baascha

Baasch zaprezentował teledysk do najnowszego singla "Cienie". To pierwszy w Polsce klip w technologii xR. Jednocześnie artysta ogłosił trasę koncertową.
Baasch zakończył 2020 rok pasmem sukcesów. Nominacja do Bestsellerów Empiku, Olśnień Onetu oraz Fryderyków i płyta "Noc" w podsumowaniach najlepszych płyt roku ugruntowały jego pozycję na scenie elektro. Artysta nie zwalnia jednak tempa i prezentuje utwór "Cienie" w wersji live, stworzony po raz pierwszy w Polsce w technologii produkcji xR.

Zespół (Baasch - wokal, Robert Alabrudziński - perkusja, Aleksander Żurowski - syntezatory) spotkał się w podkrakowskiej Alvernia Planet z ekipami Piloci Studio (produkcja oprawy wizualnej) oraz Funky Fox Studio (technologia xR), aby zagrać live sesję i zarejestrować ją w nietypowy sposób. Część ujęć to mix rzeczywistego obrazu z środowiskiem 3D zrealizowanym w Unreal Engine, a część to grafiki w całości stworzone komputerowo. Do zrealizowania klipu wykorzystano również technologię NOTCH, która pozwoliła na wystylizowanie obrazów z kamer zbliżeniowych.

Premiera klipu "Cenie" w wersji live xR zbiega się w czasie z ogłoszeniem trasy koncertowej Baascha. Trasa "Cenie" zawita latem m.in. do:

26 czerwca - Kraków / Wianki
2 lipca - Paczyn / Las Festival
3 lipca - Mysłowice / Mysłowice Alternatywnie
8 lipca - Wrocław / Tamka
9 lipca - Poznań / Wilda
10 lipca - Białystok / New Pop Festival
17 lipca - Wrocław / WROsound
6 sierpnia - Konin
7 sierpnia - Kraków / Męskie Granie
12 sierpnia - Gdańsk / Soundrive
14 sierpnia - Olsztyn / Olsztyn Green Festival
15 sierpnia - Augustów
17 sierpnia - Warszawa / Lato na Pradze
21 sierpnia - Poznań / Męskie Granie


W marcu 2015 roku, nakładem Nextpop, do sprzedaży trafił debiutancki album Baascha "Corridors", który zebrał bardzo dobre recenzje i został doceniony przez media jako jeden z najlepszych polskich albumów roku. W 2016 ukazał się zestaw "Re_Corr", a rok później "Grizzly Bear With A Million Eyes".

Baasch ma na koncie współpracę m.in. z: Rysami, Bokką, Noviką i Rubber Dots.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 24 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca