Muzyka

Kroki i ich polskie frazy

Kroki powracają z nowym materiałem - tym razem w całości polskojęzycznym. "Frazy" to singiel w wakacyjnym klimacie, zapowiadający EP-kę "Szkoda", która ukaże się 23 lipca. Do utworu powstał teledysk w reżyserii Wojciecha Skrzypczyńskiego.
Nowy utwór Kroków to samokrytyka oraz sprzeciw wobec pomijaniu własnych pragnień i przekonań. To też refleksja na temat własnej bezrefleksyjności i podporządkowywaniu się zdaniu innych. "Frazy" są pierwszym singlem, zapowiadającym nadchodzącą EP-kę "Szkoda" - pierwszą w dyskografii zespołu w języku polskim, która ukaże się 23 lipca. Jak mówią Kroki - polski materiał to zupełnie nowy etap, który bardzo ich ekscytuje. Premierze singla towarzyszy klip w reżyserii Wojciecha Skrzypczyńskiego, w którym gumowy kombinezon ma stanowić grubą warstwę ochronną przed toksycznym wpływem innych osób.

- Jako ludzie jesteśmy często zachowawczy - mówią muzycy. - Jesteśmy ostrożni w wypowiedzi i zachowaniu, nie potrafimy mówić wprost o tym, co widzimy i czujemy. Próbujemy się podporządkować otoczeniu i dopasować do okoliczności. Zapominamy w ten sposób o prawdziwości, o naszych pragnieniach i własnym zdaniu. A gdyby tak przestać się ukrywać za maską, zrzucić z siebie ten ciężar, uodpornić na krytykę i zaakceptować siebie, by móc na nowo poczuć wolność? O tym właśnie są "Frazy".

- W życiu realnym nie jest dobrze - klimat wcześniej czy później nam się odwdzięczy - dodaje reżyser klipu, Wojciech Skrzypczyński. - Niedługo wiele nam nie zostanie, dlatego uciekamy do życia wirtualnego. Uciekamy do internetu, memów, na YouTube i TikToka. Idziemy w kierunku chmury informacji. Trudno - trzeba się z tym pogodzić i nie wymagam wiele, ale jedyne czego bym chciał, to żebyśmy szli w to razem.

W 2016 roku ukazał się debiutancki materiał zespołu zatytułowany "Stairs". EP-ka zachwyciła brzmieniami, harmoniami i emocjami. Trzy lata później Kroki wydały "Controlled Chaos". W 2021 roku premierę miała EP-ka "Underwater".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca