Muzyka

Leski: Podwórka z dzieciństwa i powrót do lat 90.

Utwór i klip "Składak" to podróż przez dzieciństwo Leskiego. Czerwone kamienice, szkolne boiska, podwórka i uliczki - wycinek świata, w którym artysta dojrzewał.
- Dzieciństwo zawsze będzie mi się kojarzyć z podwórkiem, które dziś, w tamtym sensie, pewnie już nie istnieje. Mieliśmy wszystko, choć były to czasy dużych braków - mówi Leski. - Zaprosiłem do klipu kumpli, którzy są stąd, dorastali tutaj i wiedzą o czym śpiewam. Nasze drogi przeplatają się na tych podwórkach od 30 lat, więc fajnie było symbolicznie pokazać to w klipie. W obrazku wystąpiły również moje dzieci i ich koledzy, co spina klamrą całą opowieść.

Muzycznie singiel "Składak", to wciąż akustyczne i analogowe brzmienia znane z pierwszych wydawnictw artysty, takich jak "Splot" czy "Zaczyn". Akustyczne gitary napędza melodyjny bas i rytmiczna perkusja, a całość zatopiona jest w brzmieniu starych syntezatorów.

Leski cały album "Supersam", stworzył w całości w swoim domowym studio. Artysta jest nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiada również w całości za produkcje albumu. Roi się tutaj od charakterystycznych dla niego neo-folkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami. Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z tekstów piosenek nie powstał na tzw. papierze. Słowa pojawiały się dopiero przed mikrofonem.

"Składak" to czwarty singiel promujący, autorski album artysty "Supersam", którego premiera miała miejsce 11 czerwca.


źródło: megafon.pl
przysłano: 25 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca