Muzyka

The neal morse band

Ścieżka kariery Neala Morse'a jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, nagłych zmian i miłych niespodzianek - podobnie jak epickie kompozycje rocka progresywnego, z których stał się znany. Neal zachwyca swoją muzyczną płodnością, wyznaczając kamienie milowe zarówno w studiu, jak i w trasie z wieloma zespołami, których jest częścią.

Wszystko zaczęło się w połowie lat 90., kiedy założył zespół Spock's Beard, którego debiut "The Light" okazał się niespodziewanym sukcesem. W ciągu następnych 7 lat Spock's Beard wydał 6 docenionych przez krytyków albumów studyjnych i wiele wydawnictw na żywo, jednocześnie zdobywając rzeszę zagorzałych fanów w społeczności "prog rocka".

W 2000 roku założył Transatlantic z Mike'iem Portnoyem, Petem Trewavasem i Roine Stolte'em. W ciągu niezwykle owocnych kilku wspólnych dni, stworzyli "SMPTe", potężny progresywny album, który zachwycił krytyków i fanów. Wydany dwa lata później "Bridge Across Forever" umocnił ich pozycję na rynku.

Po wydaniu przez Spock's Beard dwupłytowego koncepcyjnego albumu "Snow", Morse zaszokował swoich zwolenników oświadczeniem, że rezygnuje z muzyki… bez wskazania, dokąd zmierza. Jednak nalegał, by koledzy z zespołu kontynuowali karierę bez niego. Tak też się stało.

Po chwili wytchnienia, Neal poczuł, że Bóg namawia go do ponownego zajęcia się komponowaniem i pisaniem tekstów. Tym razem jednak muzyka miała być pełna uduchowienia, miała stanowić wyznanie wiary. Od tej pory poza działalnością podstawową wydawał sporo albumów z chrześcijańskim rockiem.

Kontynuował współpacę z Transatlantic (albumy "Kaleidoscope" i koncertowy " KaLIVEoscope"), działał w ramach innej super-grupy Flying Colors (w której grał obok Mike'a Portnoya, Steve'a Morse'a, Dave'a Larue i Casey McPhersona), by wreszcie założyć swój własny The Neal Morse Band.

Zespół The Neal Morse Band (obecnie NMB) powstał w 2012 roku, a w jego składzie znaleźli się: Mike Portnoy (perkusja, wokal), Randy George (bas), Bill Hubauer (instrumenty klawiszowe, wokal) i Eric Gillette (gitary, wokal). Pierwszy album zespołu, The Grand Experiment, pokazał zarówno świeżość, jak i dojrzałość, które zostały rozwinięte w 2016 roku na The Similitude Of A Dream i w 2019 roku w The Great Adventure.

W czerwcu 2021 NMB ogłosili wydanie długo oczekiwanego, czwartego albumu studyjnego "Innocence & Danger", który ukaże się 27 sierpnia 2021 roku i w przeciwieństwie do dwóch poprzednich, nie będzie koncept-albumem. To jak podkreśla Mike Portnoy zbiór niepowiązanych tematycznie piosenek. Zespół w ten sposób nawiązuje do swojego debiutu.

Nagrywanie materiału przebiegło bardzo sprawnie. Członkowie zespołu wzajemnie się inspirowali i współpracowali, by wydobyć z muzycznych pomysłów każdego z nich to, co najlepsze. Neal Morse zapewnił, że będzie to materiał różnorodny - "znajdziecie na albumie kilka epickich fragmentów, w tym jeden niemal półgodzinny i inny prawie dwudziestominutowy, w towarzystwie krótszych form, bliższych popowej, lżejszej estetyce, a także nagrania nieco cięższe, bardziej energetyczne czy też zawierające partie akustyczne."

Neal Morse - vocals, keyboards and guitars
Mike Portnoy - drums, vocals
Randy George - bass
Bill Hubauer - keyboards, vocals
Eric Gillette - guitars, vocals

THE NEAL MORSE BAND

kup bilety KRAKÓW
Klub Studio 2022-06-10
10 czerwca 2022
KRAKÓW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 26 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca