Muzyka

Gojira już w styczniu na dwóch koncertach w Polsce

Trudno sobie wyobrazić lepszy początek roku. Na dwa koncerty - do Wrocławia i Krakowa - przyjeżdża Gojira, w towarzystwie Alien Weaponry i Employed To Serve.
Francuska Gojira to jedna z największych nazw we współczesnym metalu. Kiedy już się wydawało, że rozwój gatunku wyhamował, bracia Duplantier - wokalista i gitarzysta Joe oraz perkusista Mario, wspierani przez gitarzystę Christiana Andreu i basistę Jean-Michela Labadie - dowiedli, że ta muzyka nie ma granic. Połączyli żywioły, które wcześniej się nie spotykały, uzyskując unikalny stop death metalu, groove metalu i progmetalu. Wymyślone to jest z taką śmiałością i zagrane z takim feelingiem, że Gojira nie zapoczątkowała nowego trendu tylko dlatego, że nie sposób za nimi nadążyć. To klasa sama w sobie, potwierdzana tak wybitnymi albumami, jak "The Way of All Flesh", "L'Enfant Sauvage" i "Magma" oraz porywającymi koncertami. Ich najnowsza płyta - "Fortitude" - dała zespołowi awans do czołówki już nie tylko metalu, ale po prostu współczesnego rocka, a wszystko to bez chodzenia na kompromisy, bez zbaczania z raz wybranej drogi.

Alien Weaponry to również dla metalu odkrycie zupełnie nowych terytoriów. Trio zabierze was w wyprawę na drugą półkulę, do Nowej Zelandii, gdzie udało im się zespolić thrash metal z maoryskim tańcem wojennym. Ich debiutancki album "Tu" jest znakomity, ale dopiero seria koncertów na europejskich festiwalach uświadomiła wszystkim, z jaką siłą mamy do czynienia. We wrześniu 2021 idą za ciosem, wydając płytę zatytułowaną "Tangaroa".

Employed To Serve - post-hardcore, nu metal i thrash żyją zaskakująco zgodnie w tej muzyce, ale jej nastrój jest zdecydowanie bojowniczy. To brytyjski kwintet, na froncie którego stoi kipiąca wściekłością wokalistka Justine Jones. Korzystając z wymuszonej przez zarazę przerwy od intensywnego koncertowania, Employed To Serve skończyli pracę nad swoim czwartym materiałem, następcą świetnego "Eternal Forward Motion" - i nie zawahają się go użyć.

Koncerty odbędą się:

27 stycznia 2022 - Wrocław "A2"
Ceny biletów:
169 zł - przedsprzedaż
190 zł - w dniu koncertu

28 stycznia 2022 - Kraków "Tauron Arena Kraków"
Ceny biletów:
189 zł - siedzące A
149 zł - siedzące B
169 zł - stojące płyta
W dniu koncertu +21 zł drożej.

Przedsprzedaż biletów na koncerty rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek - 5 lipca, o godzinie 11:00 na:
- SKLEP KNOCKOUT (druki kolekcjonerskie)
- eBILET.pl
- EVENTIM.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 lipca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca