Muzyka

Matt Dusk i Natalia Kukulska na jedną nutę

Matt Dusk i Natalia Kukulska zaprezentowali numer "One Note Samba/Samba na jedną nutę".
Piosenka "One Note Samba/Samba na jedną nutę" to zapowiedź albumu "Sinatra with Matt Dusk Vol.2", kontynuacji świetnie przyjętego albumu "Sinatra with Matt Dusk", który uzyskał status złotej płyty i który promowały takie single jak "My Way/Szczęście jest we mnie" - z wokalami Zbigniewa Wodeckiego i "Learnin' the Blues/Już wiesz co to blues" z Kubą Badachem.

Premiera albumu "Sinatra with Matt Dusk Vol.2" zaplanowana jest na jesień 2021 roku.

- Pierwszy raz usłyszałem głos Natalii za sprawą mojej żony wiele lat temu, ale pomysł nawiązania z nią współpracy podsunął mi mój przyjaciel dopiero niedawno - mówi Matt Dusk. - Zobaczyłem jej wykonanie podobnej piosenki z moim przyjacielem Kubą Badachem na festiwalu Wodecki Twist i byłem pod ogromnym wrażeniem. Jako fan Bossa Novy odkryłem polską wersję One Note Samba ze słowami autorstwa Jonasza Kofty zaśpiewaną przez Hannę Banaszak. Wtedy w mojej głowie pojawił się pomysł na dwujęzyczną wersję, w której głos Natalii Kukulskiej pasowałby idealnie ze względu na jej piękny ton i ogromną artystyczną skalę.

Matt Dusk to dobrze znany kanadyjski wokalista, który od lat czaruje swoimi jazzowo-swingującymi hitami pochodzącymi z kilku złotych ("Good News", "JetSetJazz") i platynowych albumów ("Just The Two of Us", "My Funny Valentine", "Old School Yule"). Doświadczony wokalista, fantastyczny showman ze świetnym poczuciem humoru i zakochany w Polsce (ze wzajemnością!) Artysta. Laureat wielu nagród w tym Diamentu Trójki i Róż Gali 2016 w kategorii muzyka. W Polsce Matt Dusk ma na koncie współpracę z wieloma wybitnymi artystami, między innymi z Margaret (wspólny album "Two Of Us"), Sanah, Kubą Badachem, Rafałem Brzozowskim czy Agą Zayran.

Do grona artystów, których Matt Dusk zaprosił do współpracy dołączyła również Natalia Kukulska, jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich piosenkarek. Autorka tekstów i współautorka muzyki, która na swoim koncie ma wiele złotych, platynowych, a nawet multiplatynowych wyróżnień. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 7 lat. Jej dziecięce albumy sprzedały się w ponad dwóch milionach egzemplarzy, zdobywając pierwszą platynową płytę w historii polskiej muzyki. Ostatni album Natalii - "Czułe struny", zawierający utwory Fryderyka Chopina w nowych, symfonicznych aranżacjach, do których wokalistka i zaproszone przez nią artystki stworzyły warstwę liryczną, szybko zdobył serca słuchaczy - zarówno fanów muzyki popularnej, jak i miłośników twórczości Chopina, pokrywając się złotem, a następnie uzyskując status platynowej płyty.


źródło: megafon.pl
przysłano: 15 lipca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca