Muzyka

Igorrr na festiwalu Pol and Rock

Francuska formacja Igorr to ostatni wykonawca, który dołącza do składu festiwalu Pol'and'Rock.
Pod enigmatyczną nazwą Igorrr kryje się formacja zapoczątkowana przez francuskiego muzyka multiinstrumentalistę, Gautiera Serre. Na początku swojej muzycznej ścieżki, Serre, który twierdzi, że za sprawą synestezji jest w stanie postrzegać brzmienia jako kolory, tworzył jako akt solowy. Muzyk grał na pianinie, perkusji i gitarze, które łączył ze sobą w studio nagraniowym. Debiutancki album Igorrra ukazał się w 2010 roku. Kolejny krążek ujrzał światło dzienne w 2012 roku. Od 2017 roku Igorrr stał się projektem, w którym uczestniczą inni muzycy. Aktualnie formacja koncertuje w składzie złożonym z dwóch wokalistów - sopranistki Aphrodite Patoulidou i wokalisty JB Le Bail, gitarzysty Martyna Clementa, oraz Sylvaina Bouviera na perkusji. Na liście członków kapeli nie mogło też zabraknąć kurczaka Patricka, który figuruje tam jako wokalista.

Zespół ma na koncie cztery albumy, z czego wydany w 2017 roku krążek "Savage Sinusoid" zachycił krytyków portalu Metal Injection, którzy oprócz przyznania krążkowi 10 z 10 możliwych gwiazdek okrzyknęli go "Najbardziej Wariackim Albumem Roku". Pozytywne opinie na temat krążka wydały też portale AllMusic i magazyn Metal Hammer. Najnowszy krążek kapeli, zatytułowany "Spirituality and Distortion", ukazał się w 2020 roku.

W tym roku Festiwal Pol'and'Rock ma formę hybrydową, a tych, którzy nie zdobyli wejściówek na wydarzenie, organizatorzy zapraszają na transmisję koncertów i spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych, która będzie dostępna, między innymi, na YouTube, Twitchu i Facebooku. Internauci będą mogli spędzić ponad 50 godzin na internetowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Pol'and'Rock Festival będzie też można oglądać i słuchać na Onet.pl i na antenie Antyradia.

Festiwal Pol'and'Rock odbędzie się w dniach 29-21 lipca na lotniksu Makowice-Płoty. Na imprezie wystąpią m.in. Dżem, Black River, Hańba!, Renata Przemyk, Kasia Kowslska, Pidżama Porno, Bokka, Raz Dwa Trzy, Łona, Webber & the Pimps, Waluśkraksakryzys czy Vavamuffin.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 19 lipca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca