Muzyka

Książka o Happysad. Premiera jesienią

13 października do sklepów trafi biografia zespołu Happysad. Autorką książki "Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad" jest Żaneta Gotowalska.
- Który zespół rockowy w Polsce najczęściej koncertuje, ma najliczniejszą publiczność i najwięcej odsłon na YouTubie? W czołówce takiej listy zawsze będzie Happysad - czytamy w opisie wydawcy. - Z okazji swoich 20. urodzin zespół ze Skarżyska-Kamiennej opowiada własną historię z pomocą dziennikarki Żanety Gotowalskiej. Głos mają także fani grupy i współpracownicy, również ci, z którymi drogi Happysad się rozeszły. Jest tu miejsce na konflikty, rozstania, rozliczenie się z ludzkimi słabościami, a także z pierwszym wielkim przebojem "Zanim pójdę", który z biegiem lat stał się kulą u nogi zespołu, jego "gębą". Dziś, kiedy Happysad wypracowało sobie nowe brzmienie, a największe dramaty ma już najwyraźniej za sobą, na cały świat spadły koronawirusowe ograniczenia, z zakazem koncertów na czele. To wyzwanie godne zespołu, który co rusz wynajduje sam siebie na nowo.

Przed premiera książki ukaże się nowa płyta Happysad, "Odrzutowce i kowery". Jubileuszowy album, przygotowany z okazji dwudziestolecia zespołu, to zbiór siedmiu utworów nigdy wcześniej niepublikowanych (odrzutowce) oraz kolejnych siedmiu (kowerów), bardzo dobrze znanych, poddanych znacznemu aranżacyjnemu liftingowi. Wydawnictwo dostępne będzie od 27 sierpnia 2021 roku w formacie 2CD oraz na dwóch kolorowych winylach. Zestaw promuje singiel "Bez cienia".

Ostatnia studyjna płyta happysad to "Rekordowo letnie lato" z listopada 2019 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 lipca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca