Muzyka

P!NK zapłaci karę za norweskie piłkarki ręczne

P!NK poinformowała, że pokryje karę, którą na norweskie piłkarki ręczne nałożyła federacja. Piosenkarka zapłaci 1500 euro.
]Reprezentacja Norwegii w plażowej piłce ręcznej kobiet została ukarana przez Europejską Federacja Piłki Ręcznej karą pieniężną za grę w nieprzepisowych strojach. Sportsmenki rywalizujące w odbywających się w Bułgarii Mistrzostwach Europy, w meczu o brąz na boisku pojawiły się w krótkich spodenkach, a nie w dole od bikini. Wiadomość o każe za nieodpowiedni strój, która wyniosła 1500 euro, odbiła się szerokim echem w mediach i dotarła do amerykańskiej piosenkarki. P!NK była pod takim wrażeniem postawy Norweżek, że postanowiła zapłacić za nie grzywnę. - Jestem dumna z norweskich piłkarek, które zaprotestowały przeciwko seksistowskim zasadom dotyczącym ich strojów - napisała w mediach społecznościowych P!NK. - To Europejska Federacja powinna być ukarana za seksizm. Brawo, panie. Z radością zapłacę za was karę. Trzymajcie tak dalej.

Sportsmenki wsparła również Norweska Federacja Piłki Ręcznej.

Od debiutu w 2000 roku P!NK nagrała 8 albumów, sprzedała 60 milionów kopii płyt i trafiła 15 razy na listę 10 najczęściej słuchanych singli magazynu Billboard (w tym 4 razy na pierwsze miejsce). Artystka zdobyła także 3 nagrody Grammy (i 20 nominacji), 1 nagrodę Emmy, 7 nagród MTV Video Music, 2 nagrody MTV Europe, a także zyskała tytuł Kobiety Roku 2013 wg. magazynu Billboard. Jej ostatni projekt "Hurts 2B Human" zajął pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się albumów w Stanach Zjednoczonych. Pod koniec 2019 roku P!NK zakończyła trasę koncertową Beautiful Trauma World Tour podczas, której zagrała 156 razy w 18 krajach i sprzedała 3 miliony biletów na całym świecie. Jej wyprzedany koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie był kolejnym dowodem muzycznego geniuszu. P!NK jest wielką orędowniczką wsparcia organizacji charytatywnych. Artystka jest m. in. ambasadorką UNICEF.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 lipca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca