Muzyka

HASH(0x55ff9b6ef910)

Woodkid skomponuje premierowy utwór na pierwszą ceremonię organizowaną przez Paris 2024. W stolicy Francji odbędą się XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie.
Utwór skomponowany przez Woodkida zostanie nagrany przez The National Orchestra of France oraz Maîtrise de Radio France. Artysta zagra także darmowy koncert 8 sierpnia w ramach "Games Live" w Jardins du Trocadéro w Paryżu jako wydarzenie towarzyszące ceremonii zamknięcia igrzysk.

8 sierpnia Francja zakończy stuletnie oczekiwanie na organizację Letnich Igrzysk Olimpijskich. Paris 2024 zaprosiło Woodkida do skomponowania oryginalnego utworu na przejęcie obowiązków organizatora Igrzysk. Yoann Lemoine, bo tak naprawdę nazywa się Woodkid, wielokrotnie pokazywał już, że jest idealnym kandydatem do tworzenia wielkich dzieł łączących muzykę, dźwięk i inne media.

- Zaproszenie do tego projektu to olbrzymie wyróżnienie i niezmiernie cieszę się, że będę mógł stworzyć pierwszy kreatywny element dla Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2024 w Paryżu - mówi artysta. - Od najmłodszych lat doceniałem wartość sportu, a olimpiada stanowiła absolutny szczyt zarówno występów sportowych, jak i emocji. Są pewne utwory muzyczne skomponowane z myślą o Igrzyskach, które od dawna mnie fascynowały pod kątem tego, jak wspaniale rozumieją ideę sportu i czynią ją uniwersalną. Mam tu na myśli np. "The Civil Wars" Glass and Wilson na Igrzyska w Los Angeles czy utwór Dimitrisa Papaioannou skomponowany z myślą o Atenach 2004. Sportowe występy, nadzieja, wytrwałość w dążeniu do celu; osobista relacja pomiędzy ciałem i umysłem; kolektyw i jednostka. Wszystkie te tematy głęboko mnie poruszają. Praca nad utworem dla Paris 2024 jest dla mnie także wspaniałą okazją do współpracy między innymi z Maison de la Radio et de la Musique, dzieciakami z chóru Maîtrise de Bondy oraz The National Orchestra of France pod przewodnictwem niezwykłych Sofi Jeannin i Chloé Dufresne. Jestem niezmiernie wdzięczny im za wzniesienie mojej pracy na zupełnie nowy poziom.

Dyskografię Woodkida zamyka album "S16" wydany w październiku 2020 roku.


źródło: megafon.pl
przysłano: 29 lipca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca