Muzyka

Niezwykły koncert dla Romualda Lipko. Budka Suflera zagra największe hity

21 sierpnia odbędzie się specjalny koncert Budki Suflera uświetni uroczystość nadania Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie imienia Romualda Lipko.
Romuald Lipko żył i tworzył w Lublinie, stąd decyzja Rady Miasta Lublin podjęta na wniosek Prezydenta Krzysztofa Żuka o upamiętnieniu tak uznanej dla polskiej kultury postaci. Kompozytor zmarł prawie półtora roku temu. W pamięci wielu pokoleń pozostanie jednak jako niezrównany autor przebojów Budki Suflera, z którą związany był do ostatnich swoich dni, a także szeregu innych gwiazd rodzimej sceny. "Cień wielkiej góry", "Aleja gwiazd", "Dmuchawce, latawce, wiatr", "Wszystko, czego dziś chcę", "Nic nie może wiecznie trwać", "Jolka, Jolka pamiętasz" - to tylko niektóre hity z całej jego bogatej twórczości.

Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim od lat jest miejscem artystycznych spotkań ludzi związanych z różnymi aktywnościami muzycznymi. Budka Suflera, kultowy, lubelski zespół wystąpi w niej z koncertem zaraz po oficjalnej uroczystości nadania nazwy Romualda Lipko.

Wstęp na koncert Budki Suflera będzie bezpłatny.

Rezerwacja i odbiór bezpłatnych wejściówek na miejsca siedzące rozpocznie się 11 sierpnia w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz pod adresem kasa@ck.lublin.pl. Jedna osoba będzie mogła zarezerwować max. 4 wejściówki.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 lipca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca