Muzyka

Tak powstało Led Zeppelin. Autoryzowany dokument już wkrótce

Zakończono prace nad filmowym dokumentem o legendarnej grupie Led Zeppelin. Znamy już tytuł - "Becoming Led Zeppelin".
O projekcie po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2019 roku. Jego reżyserii podjął się Bernard MacMahon, znany m.in. z dokumentalnego cyklu "American Epic". Uzyskał on nie tylko bezprecedensowy dostęp do materiałów z archiwum zespołu, ale także sam przeprowadził wywiady z Jimmym Page'em, Robertem Plantem i Johnem Paulem Jonesem.

- Błyskawiczny sukces Led Zeppelin był praktycznie nieudokumentowany - uważa Bernard MacMahon. - Dzięki intensywnym poszukiwaniom na całym świecie i latom odnawiania odnalezionych materiałów wizualnych i dźwiękowych, ta historia w końcu może zostać opowiedziana.

Przypomnijmy, że poprzedni dokument o Led Zeppelin, "The Song Remains The Same" z 1976 roku, koncentrował się wyłącznie na zagranym przez kapelę trzy lata wcześniej koncercie w nowojorskiej hali Madison Square Garden.

Data premiery "Becoming Led Zeppelin" nie została jeszcze ogłoszona.

Zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Perkusista, John Bonham, zmarł w 1980 roku. Płyty kwartetu rozeszły się w ponad 300 milionach egzemplarzy. W 1995 roku grupę wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame. Ostatni raz na żywo można ich było zobaczyć w 2007 roku, w londyńskiej O2. Muzycy zagrali na koncercie ku pamięci Ahmeta Ertegüna. Zapis występu trafił na wydawnictwo "Celebration Day".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 2 sierpnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca