Muzyka

"Pięć minut łez" Ralpha Kaminskiego

Ralph Kaminski nagrał piosenkę "Pięć minut łez" do filmu "Moje wspaniałe życie" z Agatą Buzek.
29 października do kin wejdzie komedia obyczajowa Łukasza Grzegorzka "Moje wspaniałe życie" z Agatą Buzek w roli głównej. W ramach promocji filmu została nagrana nowa wersja przeboju "Pięć minut łez" w wykonaniu Ralpha Kaminskiego.

Na potrzeby współpracy z twórcami "Mojego wspaniałego życia" Ralph sięgnął do tradycji polskiej piosenki i nagrał własną wersję hitu przed laty wykonywanego przez Halinę Żytkowiak. Piosenka znalazła się na jej solowej płycie "Jestem tylko dziewczyną" wydanej w 1978 r. Autorem tekstu do "Pięciu minut łez" jest Andrzej Mogielnicki, muzykę napisał Zbigniew Hołdys. Wykonanie Ralpha Kaminskiego jest dostępne we wszystkich serwisach cyfrowych. Teledysk do piosenki promującej film można oglądać na kanale wytwórni FONOBO Label, z którą artysta na co dzień współpracuje.

- Zawsze marzyłem, żeby zrobić coś do filmu, więc propozycja nagrania piosenki promującej była idealna - opowiada Ralph. - Spodobał mi się pomysł na cover piosenki Haliny Żytkowiak, która dla mojego pokolenia jest zapomnianym przebojem. Wspaniale było również współpracować z Andrzejem "Izim" Izdebskim, z którym nagrałem obie moje płyty. Usłyszenie "Pięciu minut łez" na uroczystej premierze podczas festiwalu Nowe Horyzonty było spełnieniem marzeń. Bardzo cieszę się również z tego, że nagrałem piosenkę właśnie do takiego filmu jak "Moje wspaniałe życie". To piękna i wzruszająca historia, która skłania do refleksji. Seans był dla mnie ogromnie poruszający, ponieważ główna bohaterka kojarzyła mi się z mamą.

Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna (Agata Buzek), bohaterka komedii obyczajowej Łukasza Grzegorzka ("Kamper", "Córka trenera"). Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść - w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego "Jo" prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie "wspaniałe".

Ciepły, a zarazem dowcipny i brawurowy film Grzegorzka jest historią kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy? W nakreślonej z empatią i fenomenalnie zagranej przez Agatę Buzek postaci przejrzy się mnóstwo kobiet, które złożyły kawałek siebie na ołtarzu cudzych oczekiwań. Bohaterka "Mojego wspaniałego życia" nie czuje się jednak ofiarą: ryzykuje, popełnia błędy i tańczy do upadłego. Rozgrywający się w prowincjonalnej, malowniczej Nysie film przypomina, że prawdziwe życie nie jest gdzie indziej, tylko wszędzie tam, gdzie próbujemy być szczęśliwi na własnych warunkach.

"Moje wspaniałe życie" w kinach od 29 października.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 19 sierpnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca