Muzyka

The Rolling Stones z jubileuszowym wydaniem klasycznego "Tattoo You"

Na zremasterowanym albumie pojawi się 9 niewydanych wcześniej utworów, w tym singiel zapowiadający wydawnictwo - "Living In The Heart of Love".
Remaster albumu "Tattoo You", który pierwotnie ukazał się 24 sierpnia 1981 roku, trafi do sklepów i serwisów cyfrowych 22 października 2021. Na wyczekiwanej przez fanów edycji nie zabraknie takich klasyków jak "Hang Fire", "Waiting On A Friend" (z gościnnym udziałem mistrza saksofonu Sonny´ego Rollinsa) i oczywiście "Start Me Up". W wydaniu deluxe do wydawnictwa dołączone zostaną także "Lost & Found: Rarities" oraz "Still Life: Wembley Stadium 1982".

"Lost & Found" to 9 niewydanych wcześniej utworów z okresu "Tattoo You", przygotowanych na nowo i z dodanymi wokalami czy gitarami. Pośród nich "Living In The Heart of Love", które jest kwintesencją brzmienia The Rolling Stones.

Na "Lost & Found" pojawia się także zabójcza wersja "Shame, Shame, Shame", po raz pierwszy nagrana w 1963 przez jednego z bohaterów grupy, Jimmy´ego Reeda; cover soulowego klasyka "Drift Away" z repertuaru Dobiego Graya czy fascynująca, nasycona reggae wersja "Start Me Up".

"Still Life: Wembley Stadium 1982" to koncert, którego nie można przegapić. Występ odbył się w czerwcu ´82 w Londynie na słynnym stadionie, a zespół zagrał 26-utworowy set. Na otwarcie wybrzmiało "Under My Thumb", a następnie można było usłyszeć ponadczasowe klasyki jak "Let´s Spend The Night Together", "Honky Tonk Women" czy "Brown Sugar". W setliście nie zabrakło coverów - "Just My Imagination" The Temptations, "Twenty Flight rock" Eddiego Cochrana, "Going To A Go Go" The Miracles oraz "Chantilly Lace" The Big Bopper. W setliście pojawiły się naturalnie utwory z "Tattoo You": "Start Me Up", "Neighbours", "Little T&A" oraz "Hang Fire".

"Tattoo You (40th Anniversary Edition)" to następca reedycji "Goats Head Soup" (1973), która trafiła do sprzedaży w 2020 i sprawiła, że album trafił ponownie na szczyt list sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Przypominamy, że podobnej sztuki dokonała reedycja "Exile On Main St." (1972) wydana w 2010 roku.

"Tattoo You" wyprodukowane zostało przez Glimmer Twins we współpracy z Chrisem Kimseyem i trafiło na szczyt list sprzedaży w Stanach (poczwórna platyna), Kanadzie, Australii i wielu krajach Europy, zdobywając szereg złotych oraz platynowych wyróżnień na całym świecie.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 19 sierpnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca