Muzyka

Sam Fender anty-establishmentowy w utworze "Aye"

Sam Fender przedstawia drugi utwór zapowiadający swój nowy album, "Seventeen Going Under".
"Aye" to marszowe, gniewne i sfrustrowane westchnięcie nad sytuacją panującą w Wielkiej Brytanii. Obserwacja pola bitwy między lewicą i prawicą, ale z poszerzonym spojrzeniem, w wyniku którego okazuje się, że granice obu partii stają się coraz bardziej rozmyte. Powoduje to coraz większą frustrację w komentarzach w sieci oraz brak zwracania uwagi na niuanse. Zamiast tego, ludzie skupiają się na rozbieżności pomiędzy 1 procentem a wszystkimi innymi i podczas gdy "wszyscy inni" obrzucają się mięsem i prowadzą semantyczne spory w mediach społecznościowych, ten 1 procent patrzy, jak rosną ich konta bankowe. To jeden z najbardziej politycznych utworów na "Seventeen Going Under" i jak zwykle w przypadku Sama Fendera, jest to bardzo sensowna obserwacja. Celowa tyrada o bezcelowych tyradach.

- "Aye" opowiada o polaryzacji pomiędzy lewą i prawą stronę i jak zostawia ona klasę pracującą bez politycznej tożsamości, w bezlitosnych rękach 1 procenta. To moja tyrada na temat chciwych miliarderów, którzy unikają płacenia podatków - mówi Sam Fender.

"Aye" to następca tytułowego singla z płyty "Seventeen Going Under", która jest jednym z najbardziej wyczekiwanych powrotów wydawniczych tego roku. Sam Fender debiutował w 2019 albumem "Hypersonic Missiles", który znalazł się na szczycie list sprzedaży w UK.

Choć "Seventeen Going Under" to bardziej osobista płyta niż "Hypersonic Missiles", na krążku nie zabraknie niezwykle cennych i wnikliwych obserwacji na temat otaczającej nas rzeczywistości. Wydawnictwo bardzo odważne i wyzywające, celebrujące i inspirujące. Jak najlepsi songwriterzy, Sam przekuwa swoje doświadczenia w sztukę, która przemawia i rezonuje z odbiorcami. To zestaw prostych, ale zachwycających piosenek. Napisane prosto z serca trafiają prosto w serce.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 23 sierpnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca