Muzyka

Prawda o Andrzeju Zausze. Pierwsza biografia wokalisty

29 września ukaże się biografia Andrzeja Zauchy zatytułowana "Życie, bierze mnie".
- Nie szukałem sensacji, ale prawdy - mówi autor książki, Jarek Szubrycht. - Nie piszę o tragicznej, głośnej śmierci Zauchy, lecz o jego barwnym życiu, na przekór peerelowskiej szarzyźnie. O tym, skąd wziął się ten muzyczny diament, jakie wydarzenia go szlifowały i dlaczego nigdy nie zaświecił pełnym blaskiem.

Autorem okładki jest Macio Moretti.

Andrzej Zaucha był indywidualistą, który znakomicie potrafił odnaleźć się zarówno w muzyce popularnej, jak i zawiłych jazzowych improwizacjach. Wprowadzając na polski rynek takie gatunki, jak soul i funk, stał się ich naturalnym ambasadorem. Był niezwykle ważną postacią dla rozwoju muzyki rozrywkowej w Polsce. Wylansował takie przeboje jak "Byłaś serca biciem", "Wszystkie stworzenia duże i małe", "Baw się lalkami", "Siódmy rok", "C´est la vie - Paryż z pocztówki" czy "Wymyśliłem Ciebie"

Urodził się 12 stycznia 1949 w Krakowie. Również w Krakowie tragicznie zmarł, gdy 10 października 1991 po występie w Teatrze STU, Zaucha i aktorka Zuzanna Leśniak zostali zastrzeleni przez jej męża, francuskiego reżysera Yves'a Goulaisa.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 sierpnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca