Muzyka

Ewa Farna mówi "No Nie"

Ewa Farna zaprezentowała nowy singiel "No Nie". To już drugi numer, po "Ciele", z tak silnym przekazem zapowiadający album artystki.
Utwór powstał w czesko-polsko-szwajcarskim teamie - z Tomem Oehlerem, Marcelem Prochazkou i Karolem Wróblewskim

Oryginalny klip w symboliczny sposób pokazuje nasze wyzwania i problemy - nadmierną konsumpcję, przebodźcowanie informacjami, uzależnienie od zewnętrznego oceniania nas, presję na bycie idealnym.

- Uważam, że często bardziej definiują nas rzeczy, propozycje, zachowania, którym mówimy nie, niż te z którymi się zgadzamy - mówi wokalistka. - To, czego nie wybieramy, jest często niewidoczne, a tyle o nas świadczy. Nauczyć się mówić "nie" jest ogromnie ważne, by nasze "tak" mogło faktycznie coś znaczyć. Myślę, że to też ważne dla naszej równowagi psychicznej i dla umiejętności pozostania autentycznym. W teledysku w artystyczny sposób pokazane są nasze uwikłania - czy damy im kres, jest teraz naszym wyborem. Pojawiam się między innymi w roli Ewy z raju, która tym razem mówi nie pokusie, złu. To jest symbolem tego przesłania.
Odmówiłam sesji w Playboyu, nie zostałam twarzą sieci fasfoodów, nie wciągnął mnie świat używek...Jest ogrom rzeczy, którym mówię "nie" - dla życia zgodnego z moim systemem wartości, by moc popatrzeć sobie w oczy, by być dumną z tego, że prowadzę życie na własnych zasadach. Dla siebie warto mówić "nie", dla spokoju duszy. I to wcale nie znaczy, że musimy to robić brzydko czy z pogardą.

Pierwszym singlem z nadchodzącego wydawnictwa było "Ciało", poruszające tematykę ciałopozytywności.

Ewa Farna to piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka. Jej niesamowity głos i energia sceniczna powodują, że jest to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych wokalistek w Polsce i Czechach, jej utwory zostały odsłuchane ponad 30 milionów razy na Spotify, a teledyski zyskały ponad 300 milionów wyświetleń na YouTube.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 31 sierpnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca