Muzyka

Tau rapuje w filmie o Wyszyńskim

Raper Tau zaprezentował utwór "Wielkie serce", który nagrał na potrzeby filmu "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie".
Tau, czyli Piotr Kowalczyk, to kielecki raper, wokalista, beatboxer i producent muzyczny, który tworzy się na polskim rynku hiphopowym już od 2008 roku. Tau jest zadeklarowanym katolikiem, w swojej twórczości inspiruje się duchowością i wiarą. W 2016 roku został ambasadorem zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży, od lat bierze też udział w rekolekcjach jako prelegent, opowiadając o swojej drodze do nawrócenia. Nic więc dziwnego, że to właśnie on stworzył utwór promujący oficjalny film uroczystości beatyfikacyjnych kardynała Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej - "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie".

Do sieci trafił teledysk do "Wielkiego Serca", a w nim niepublikowane sceny z produkcji, która na ekranie polskich kin zagości w kilka dni po beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, czyli już 17 września.

Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem "Radwan III". Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać - pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei.

W tytułowej roli w filmie wystąpił Ksawery Szlenkier, któremu na dużym ekranie partnerują m.in.: Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Adam Fidusiewicz, Agnieszka Kawiorska, Lech Dyblik oraz Małgorzata Kożuchowska jako Matka Róża Czacka.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 września 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca