Muzyka

Jeszcze więcej Brodki na żywo

Brodka zapowiedziała kolejne koncerty w ramach trasy "Brut".
- To jeszcze nie koniec! Jesienią BRUT w 5 miastach w Polsce - napisała na Facebooku. Wokalistka odwiedzi Kraków, Gdańsk, Warszawę, Wrocław i Poznań.

22 października - Klub Studio, Kraków
30 października - Stary Maneż, Gdańsk
6 listopada - klub Stodoła, Warszawa
13 listopada - A2 - Centrum Koncertowe, Wrocław
14 listopada - Tama, Poznań

Limitowana przedsprzedaż dla posiadaczy voucherów w AlterSklepie i członków AlterKlubu rozpocznie się w piątek, 17 września 2021 o 12:00. Otwarta sprzedaż biletów na koncert startuje w poniedziałek, 20 września 2021 o 12:00. W sprzedaży dostępne będą dwa rodzaje biletów - Standard i Health Pass (bilet przeznaczony dla osoby która w dniu wstępu na Wydarzenie będzie posiadała ważny certyfikat szczepienia przeciw COVID-19).

"Brut" to piąty studyjny album Brodki - wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów, reżyserki klipów, artystki wszechstronnej, która tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej - wszystkiemu, co tworzy. Krążek miał premierę w maju 2021 roku.

Jak dowiadujemy się z opisu albumu - Brut, to coś wytrawnego, surowego, bez lukru. To także odwołanie do Brutalizmu, stylu w architekturze, który zakłada, że najważniejsze są przestrzeń, forma, uwrażliwienie na właściwości stosowanych materiałów i nadawanie im nowych znaczeń.

Brodka na "Brut" sięga po materiały dobrze jej znane, ludowe okaryny, piszczałki, dudy, które tym razem sampluje, tworząc z nich nowe instrumenty o niekończącej się skali. Zamienia organiczne w syntetyczne.

Podczas pracy w londyńskim Flesh and Bone Studios, pod okiem producenta Oli´ego Baystona, powstał bezkompromisowy materiał, napędzany klasyczną sekcją rytmiczną, w którym pobrzmiewają echa punk rocka, trip hopu czy grunge'u. Płyta Brut przepełniona jest powidokami z przeszłości i tęsknotą do lat 90tych, w odważnym i nowoczesnym wydaniu.

Brodka w warstwie tekstowej Brut otwiera między innymi dyskusję na temat roli płci. Odważnie mierzy się ze stereotypami narzuconymi przez społeczeństwo, wyraża potrzebę wyjścia z utartych konwenansów, tworzy figurę łączącą elementy kobiecości i męskości.

Na "Brut" Brodka pokazując swoją artystyczną dojrzałość, nagrała najbardziej fascynujący materiał w swojej karierze.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 września 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca