Muzyka

Biegnij razem z Ralphem Kaminskim

Ralph Kaminski zaprezentował nowy utwór zatytułowany "Biegnij razem ze mną".
Piosenka "Biegnij razem ze mną" zapowiada album "Kora", którym artysta oddaje hołd twórczości zespołu Maanam i Kory. Płyta ukaże się 15 października 2021 roku i już teraz dostępna jest w przedsprzedaży.

Piosenka "Biegnij razem ze mną" pochodzi z debiutanckiego albumu studyjnego zespołu Maanam wydanego czterdzieści lat temu. Ralph Kaminski sięgnął po ponadczasową twórczość Kory i grupy Maanam, przepuszczając ją przez filtr intymności. Utwory zyskały nie tylko nowe aranżacje, ale także dzięki swoistej dekonstrukcji dokonanej przez artystę, udało się z nich wydobyć nowe tropy i znaczenia. Na krążku znajdziemy zarówno wielkie przeboje, jak choćby "Wyjątkowo zimny maj" czy "Po prostu bądź", jak i piosenki mniej znane.

Kaminski podbił polską scenę i zdobył serca słuchaczy "Morzem" i "Młodością", dwoma autorskimi albumami. "Kora" rozpoczyna kolejny etap w artystycznej drodze Ralpha.

Główną inspiracją powstania albumu był koncert-spektakl "Kora", który Ralph zaprezentował na tegorocznym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W pracy przy aranżacjach oraz podczas nagrań w studiu, towarzyszyli Ralphowi znakomici muzycy: Bartek Wąsik - fortepian, wokale, Michał Pepol - wiolonczela, wokale, Wawrzyniec Topa - bas, skrzypce, wokale, Paweł Izdebski - gitara, wokale, Wiktoria Bialic - perkusja, wokale. Nagrania zostały zrealizowane na tzw. setkę, dzięki czemu udało się zachować koncertową energię.

Ralph Kamiński to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzący autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 17 września 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca