Muzyka

Joanna Kulig jest dobra na wszystko

"Piosenka jest dobra na wszystko" to preludium projektu, w którym Szymon Komasa wraz z wybitnymi aranżerami, solistami, wokalistami i orkiestrą dokonuje reinterpretacji kultowych utworów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.
Pierwszy singiel to pełna wdzięku i humoru odsłona utworu "Piosenka jest dobra na wszystko", którą wykonuje wraz z Szymonem Komasą - Joanna Kulig, utalentowana aktorka i wokalistka. Wspólnie, dzięki swojemu talentowi i charyzmie, podtrzymują niepowtarzalny klimat oryginalnej piosenki, nadając jej niesamowity charakter. Za aranżację utworu odpowiada Aleksander Dębicz, którego intencją było "podnieść ludzi na duchu i dawać nadzieję na dobry dzień". Jego wizję artystyczną realizują młodzi muzycy Santander Orchestra i dyrygent Radosław Labahua.

Projekt "Szymon Komasa - Kabaret Starszych Panów. Laboratorium" jest nie bez przyczyny opatrzony dopiskiem - laboratorium, ponieważ z tak wybitnych osobowości muzycznych musiała powstać fenomenalna "mikstura". Do grona wykonawców nowych interpretacji piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego dołączyli wraz z Szymonem wyjątkowi artyści: Hanna Banaszak, Mary Komasa, Joanna Kulig, Vito Bambino, Błażej Król - w roli wokalistów oraz Aleksander Dębicz, Krzysztof Herdzin, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Paweł Mykietyn, Piotr Orzechowski, Hania Rani, Bartek Wąsik, Kuba Więcek - jako autorzy aranżacji.

- Ta płyta ma być taka, jakimi jesteśmy my, młodzi - mówi Szymon Komasa. - Piosenki wybierałem z myślą o osobowościach aranżerów i wokalistów. Studiowałem każdego z osobna miesiącami, przeprowadzałem z nimi rozmowy, wysuwałem własne propozycje - w większości trafnie. Cieszę się, że tak wybitni twórcy mi zaufali i sami - jak to w laboratorium - zmiksowali ze swojego talentu i wyobraźni muzyczne arcydzieła.

Premiera albumu będzie miała miejsce 22 października, czyli niemal w rocznicę nadania pierwszego programu kabaretu "Wieczór I - Popołudnie Starszych Panów".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 września 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca