Muzyka

Norah Jones marzy o świętach

Norah Jones ogłasza swój pierwszy album świąteczny "I Dream Of Christmas".
Norah Jones od prawie 20 lat jest głosem otuchy, odkąd jej debiutancki album "Come Away With Me" z 2002 roku stał się muzycznym towarzyszem milionów ludzi na całym świecie. Teraz dziewięciokrotna zdobywczyni Grammy wokalistka, kompozytorka i pianistka stworzyła swój pierwszy świąteczny album "I Dream Of Christmas", z kolekcją ponadczasowych świątecznych standardów i własnych kompozycji. "I Dream Of Christmas" ukaże się w sklepach i na platformach cyfrowych 15 października nakładem Blue Note Records.

- Zawsze kochałam muzykę bożonarodzeniową, ale do tej pory nigdy nie miałam większej ochoty nagrać świątecznego albumu - mówi Norah. - W zeszłym roku słuchałam "Funky Christmas" Jamesa Browna i Elvis´s Christmas Albumu podczas lockdownu. W styczniu 2021 zacząłam myśleć o własnym świątecznym projekcie i dało mi to mnóstwo radości.

Otwierający album utwór, "Christmas Calling (Jolly Jones)", jest już dostępny w serwisach cyfrowych. Norah wyraża w nim głębokie pragnienie świątecznej radości i wspólnoty.

- Kiedy zastanawiałam się, w jakim kierunku pójść, świąteczne piosenki zaczęły pojawiać się w mojej głowie - wyjaśnia Norah. - Wszystkie mówią o radości z Bożego Narodzenia, o miłości i integracji, za którymi tęsknimy przez resztę roku. Są też klasyki, które mają tę szczególną nostalgię, która dopada nas bez względu na to, kim i gdzie jesteś w życiu. Było trudno, ale wybrałam ulubione klasyki...
Na albumie znajdziemy między innymi interpretację Norah "Christmas Don´t Be Late" autorstwa Davida Seville (aka Ross Bagdasarian) nową wersję "White Christmas", "Blue Christmas", "Winter Wonderland" czy "Christmas Time Is Here".

"I Dream Of Christmas" został wyprodukowany przez Leona Michelsa z udziałem znakomitych muzyków jak: Brian Blade na perkusji, Tony Scherr i Nick Movshon na basie, Russ Pahl gitara, Marika Hughes na wiolonczeli, Dave Guy na trąbce, Raymond Mason na puzonie, a Michels na saksofonie, flecie, perkusji.

Tracklista "I Dream Of Christmas":
1. Christmas Calling (Jolly Jones) (Norah Jones)
2. Christmas Don´t Be Late (Ross Bagdasarian)
3. Christmas Glow (Norah Jones)
4. White Christmas (Irving Berlin)
5. Christmastime (Norah Jones/Leon Michels)
6. Blue Christmas (Billy Hayes/Jay W. Johnson)
7. It´s Only Christmas Once A Year (Norah Jones)
8. You´re Not Alone (Norah Jones/Leon Michels)
9. Winter Wonderland (Richard B. Smith/Felix Bernard)
10. A Holiday With You (Norah Jones)
11. Run Rudolph Run (Johnny Marks/Marvin Brodie)
12. Christmas Time Is Here (Lee Mendelson/Vince Guaraldi)
13. What Are You Doing New Year´s Eve( (Frank Loesser)


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 pazdziernika 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca