Muzyka

AC/DC przemierzają mgły upływających lat

AC/DC prezentują teledysk do numeru "Through the Mists of Time". Tym razem zespół zaprasza na wycieczkę po prawdziwym muzeum rock and rolla, która jest hołdem dla ich niesamowitej historii.
Opierając się na koncepcji Angusa Younga, reżyser Najeeb Tarazi i dyrektor kreatywny Josh Cheuse wykorzystali materiał nakręcony przez Clemensa Habichta, przedstawiający każdego z 5 członków zespołu w 5 oddzielnych nagraniach na całym świecie. Następnie za pomocą Mathematic, studia efektów wizualnych z siedzibą w Paryżu, połączono wszystkie elementy, aby zespół mógł razem wystąpić na scenie i wykonać ulubiony utwór fanów z płyty "Power Up" prawie rok po ogłoszeniu długo oczekiwanego albumu.

Kończąc 2020 wydaniem siedemnastej płyty "Power Up", zespół ponownie spotkał się z producentem Brendanem O´Brienem, który pracował nad "Black Ice" w 2008 roku i "Rock or Bust" w 2014 roku. Naładowani siłą na następną dekadę, AC/DC wybrali 12 nowych utworów, dumnie zachowując swoje potężne charakterystyczne brzmienie. Album uzyskał w Polsce status platynowej płyty.

AC/DC to jeden z najbardziej wpływowych zespołów rockowych w historii z ponad 200 milionami albumów sprzedanymi na całym świecie i 71 milionami albumów w samych Stanach Zjednoczonych. Podwójnie diamentowy "Back in Black" wyróżnia się jako "najlepiej sprzedający się album jakiegokolwiek zespołu w historii" i "trzeci najlepiej sprzedający się album jakiegokolwiek artysty" z globalną sprzedażą w liczbie 50 milionów kopii. AC/DC zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame w 2003. Zespół zdobył także swoją pierwszą nagrodę Grammy w kategorii "Najlepszy występ hardrockowy" dla "War Machine" w 2010. Założony w 1973 zespół wciąż wyprzedaje stadiony na kilku kontynentach, sprzedaje miliony albumów rocznie i może pochwalić się liczonymi w miliardach streamami.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 pazdziernika 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca