Muzyka

Sting przedstawia drugą piosenkę z albumu "The Bridge"

Rockowe "Rushing Water" Stinga już w sieci. Płyta "The Bridge" ukaże się 19 listopada 2021 roku.
Sting, 17-krotny laureat Grammy, przedstawia nowy, pop-rockowy singiel "Rushing Water", który zapowiada jego nadchodzący album "The Bridge".

Płyta "The Bridge" ukaże się 19 listopada 2021 roku. Nowa piosenka jest już dostępna we wszystkich serwisach streamingowych. Towarzyszący utworowi teledysk wyreżyserował Eric Ryan Anderson.

- "Rushing Water" to doskonały początek płyty, który ma być rodzajem pomostu między wszystkimi drobnymi różnicami, które nas dzielą - wyjaśnia Sting.

Autorem tekstu jest Sting, natomiast muzykę artysta przygotował z Gavinem Brownem oraz Martinem Kierszenbaumem. W "Rushing Water" wokaliście towarzyszą Dominic Miller i Gavin Brown na gitarach, Josh Freese na perkusji, Martin Kierszenbaum na organach i syntezatorach, Fred Renaudin także na syntezatorach oraz Gene Noble w chórkach.

"The Bridge" to zestaw premierowych utworów, które prezentują niedościgniony kompozytorski talent Stinga. Artysta świetnie porusza się w różnych stylach i gatunkach, co udowadnia od samego początku swojej kariery. Głównym singlem zapowiadającym "The Bridge" jest z miejsca wpadający w ucho "If It´s Love".

Album został napisany w trakcie pandemii. Sting opowiada na nim o osobistych stratach, zakłóceniach, zamknięciu oraz nadzwyczajnej sytuacji społecznej i politycznej.

- Piosenki na "The Bridge" są pomiędzy miejscami, stanami umysłu, życiem i śmiercią, relacjami. Pomiędzy pandemiami i epokami - politycznymi, społecznymi i psychologicznymi. Wszyscy utknęliśmy w trakcie jakiegoś etapu. Potrzebujemy mostu - opowiada Sting.

Na płycie poza zaprezentowanymi singlami - pogodnym indiepopowym "If It´s Love" i pop-rockowym "Rushing Water" - znalazły się: elektroniczna ballada "Loving You", romantyczne "For Her Love" (które może skojarzyć się z okresem "Fields of Gold") czy wreszcie "The Book of Numbers", "Harmony Road" i "The Bells of St. Thomas" nagrane z prawą i lewą ręką artysty, Dominikiem Millerem.
W sprzedaży pojawi się również limitowany box, zawierający deluxe CD, robione na zamówienie kostki do gry na gitarze, dziennik oraz plakat. W tym tygodniu Sting ruszył z dokumentalną serią "On the Bridge", która przybliża codzienne życie muzyka i przygotowania do premiery albumu "The Bridge". Kolejne 2-3 minutowe odcinki będą pojawiać się w każdy wtorek na Sting.com. Przez 24 godziny epizody dostępne będą wyłącznie dla członków fankubu, by w środy trafiać do szerokiej publiczności.

Wszystkie utwory na "The Bridge" zostały wyprodukowane przez Stinga i Martina Kierszenbauma, poza "Loving You" wyprodukowanym przez Stinga, Mayę Jane Coles i Martina Kierszenbauma. Za miks odpowiada Robert Orton, inżynierią zajęli się Donal Hodgson oraz Tony Lake, a za master odpowiada Gene Grimaldi z Oasis Mastering.

Sting - "The Bridge" - lista utworów:
1. Rushing Water
2. If It´s Love
3. The Book of Numbers
4. Loving You
5. Harmony Road
6. For Her Love
7. The Hills on the Border
8. Captain Bateman
9. The Bells of St. Thomas
10. The Bridge
11. Waters of Tyne (Deluxe bonus track)
12. Captain Bateman´s Basement (Deluxe bonus track)
13. (Sittin´ on) The Dock of the Bay (Deluxe bonus track)


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 pazdziernika 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca