Muzyka

Swiernalis i WaluśKraksaKryzys w manifeście normalności

Swiernalis i WaluśKraksaKryzys zaprezentowali wspólny singiel zatytułowany "Vulgar". Nagranie stanowi nową wersję piosenki z płyty "Psychiczny fitness" Swiernalisa.
- Obecność WaluśKraksaKryzys w tej piosence to nie tyle zaszczyt, co przypieczętowanie braterstwa zepsutą krwią, która krąży w naszych organizmach - opowiada o współpracy Swiernalis. - Jednocześnie będąc ludźmi chcącymi nieść dobro, nie kryjemy się z tym, jacy możemy być, a niekoniecznie chcemy - wiecznie głodni, ostrzegający każdym oddechem, jakby miał być ostatni.

Artysta wyjaśnia też genezę powstania utworu, którego tytuł może kojarzyć się z wulgarnością, chociaż tak naprawdę słowo "vulgar" ma inne znaczenie. - "Vulgaris" oznacza pospolity, a w tym wypadku ma wymownie odnosić się do normalności - tłumaczy. - To manifest normalności. Chciałbym, aby każdy czuł się wolnym i szczęśliwym człowiekiem. W ramach jedynej słusznej zasady, w której liczy się tylko dobro i zło. Takie w którym o ile nie robisz krzywdy drugiemu człowiekowi, to wszystko jest w porządku. Mam nadzieję, że widok mnie w sukience nie wyrządził nikomu rysy na szkle wrażliwości. Żyjmy i dajmy żyć innym.

WaluśKraksaKryzys, który godzinami przyglądał się przygotowaniom kreacji Swiernalisa, zapytany co o tym sądzi, wzruszył ramionami. Czy nie właśnie tak powinno być?

- "Vulgar" to hymn będący przeciwieństwem autopromocji, przedstawieniem się z tych najgorszych stron, bez pozostawienia złudzeń - dodaje. - Pisałem tę piosenkę, chcąc ukazać swoją osobę widzianą z mojej perspektywy. A kogo mogłem zaprosić do anty-autoportretu, w którym ostrzegam przed samym sobą, jeśli nie towarzysza doli i niedoli, znającego ciemne strony życia aż zanadto?


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 pazdziernika 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca